Používajte vlastné Motívy vo Viste

Microsoft dovoľuje použiť iba vlastné digitálne podpísané Motívy. Aspoň ja som už pri Windows XP nikdy nevidel digitálne podpísaný Motív od tretej strany a tých zopár od Microsoftu rýchlo omrzí. Na internete sa však dá nájsť množstvo kvalitných motívov ktoré by sa dali použiť ale nemajú toto „posvätenie“. Ako hojednoducho získať si ukážeme v tomto článku.

Navyše vo Viste máme Aero a tvorcovia niektorých Motívov ho dokázali zaujímavo využiť.
Aby sme mohli nainštalovať nepodpísané motívy, je potrebné upraviť tri súbory: uxtheme.dll, themeui.dll a shsvcs.dll. Našťastie to nemusíme robiť manuálne, je tu skvelá malá aplikácia VistaGlazz.

Program pracuje pod všetkými verziami Windows Vista, 32 aj 64 bitovými. Spustite program, kliknite na „I agree“ . Kliknite na ikonu monitora vľavo a potvrďte tlačidlom Patch originals a Reboot . Po reštartovaní počítača znovu spustite VistaGlazz a tentoraz kliknite na strednú ikonu s farbami a potvrďte Patch Style . To že bola zmena úspešná si môžete overiť v priamo v aplikácii VistaGlazz ak obe ikony získajú „zelený štít“:

Teraz už stačí iba získať nové motívy. Je ich veľa a nové stále pribúdajú. Dajte si však pozor, aby ste si stiahli motívy pre Windows Vista a nie pre Windows XP, tie samozrejme nebudú fungovať. Nové motívy nájdete napríklad na deviantArt. Ak nie je uvedené inak, súbory s motívmi ukladajte do Windows\Resources\Themes.