Recenzia: Externý SSD Samsung T7 s kapacitou 2TB – rýchly a spoľahlivý pevný disk v červenej farbe


Ktoré konektory sú v balení pre pripojenie Samsung T7 k počítaču?

Recenzia: Externý SSD Samsung T7 s kapacitou 2TB – rýchly a spoľahlivý pevný disk v červenej farbe

Úvod

Externé disky sa stávajú nevyhnutnosťou pre tých, ktorí pracujú s veľkými súbormi, ako sú fotografie, videá, hudba a dáta. Samsung T7 je jedným z najnovších externých diskov na trhu a sľubuje rýchlosť a spoľahlivosť. V tejto recenzii sa pozrieme na rôzne aspekty tohto produktu a zistíme, či stojí za to investovať do tohto pevného disku.

Dizajn

Samsung T7 je k dispozícii v troch farbách – čierna, strieborná a červená. Farba červenej verzie, ktorú som testoval, je výrazná a priláka pozornosť. Disk je tiež veľmi malý a ľahký, čo ho robí ideálnym pre tých, ktorí cestujú a potrebujú ťažké súbory vziať so sebou. Na vrchu disku sa nachádza gravírovaný logotyp Samsung a na spodnej strane je port USB-C pre pripojenie k počítaču.

Výkon

Jeden z najdôležitejších faktorov externého disku je jeho rýchlosť. Samsung T7 ponúka rýchlosť prenosu dát až 1 050 MB/s, takže súbory sa prenášajú veľmi rýchlo. To je obzvlášť užitočné pre tých, ktorí musia pracovať s veľkými súbormi, ako sú videá v 4K kvalite. Disk používa technológiu NVMe pre rýchly prenos dát.

Okrem toho, Samsung T7 má aj ochranu heslom a hardvérové šifrovanie AES 256-bitov, ktoré zabezpečuje vaše dáta pred neoprávneným prístupom.

Kapacita

Samsung T7 je k dispozícii v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB. Testoval som 2 TB verziu a bola som spokojná s jej kapacitou. Táto kapacita je ideálna pre tých, ktorí potrebujú ukladať veľké množstvo súborov, ako sú fotografie, videá a dáta.

Cena

Cena Samsung T7 sa pohybuje okolo 300 eur pre 2 TB verziu. To je pomerne drahé v porovnaní s inými externými diskami na trhu. Avšak, rýchlosť a bezpečnostné funkcie robia tento disk stojí za investíciu pre tých, ktorí potrebujú rýchly a spoľahlivý externý disk.

Záver

Samsung T7 je rýchly a spoľahlivý externý disk, ktorý je ideálny pre tých, ktorí potrebujú ukladať veľké množstvo súborov a pracovať s nimi. Jeho rýchlosť a bezpečnostné funkcie robia tento disk stojí za investíciu pre tých, ktorí potrebujú rýchly a spoľahlivý externý disk.

Porovnanie s konkurenciou

Produkt Kapacita Maximálna rýchlosť prenosu dát Bezpečnostné funkcie Cena
Samsung T7 2 TB 1 050 MB/s Heslo a hardvérové šifrovanie AES 256-bitov 300 eur
Seagate Fast SSD 2 TB 540 MB/s Heslo a hardvérové šifrovanie AES 256-bitov 250 eur
WD My Passport SSD 2 TB 540 MB/s Heslo a hardvérové šifrovanie AES 256-bitov 280 eur
SanDisk Extreme Pro 2 TB 1 050 MB/s Heslo a hardvérové šifrovanie AES 128-bitov 350 eur

Samsung T7 má najvyššiu maximálnu rýchlosť prenosu dát a najvyššie šifrovacie funkcie v porovnaní s týmito konkurenčnými produktami. Jeho cena je však najvyššia. Ak hľadáte externý disk s vyššou rýchlosťou a bezpečnosťou, Samsung T7 je najlepšou voľbou. Ak vám záleží viac na cene, Seagate Fast SSD a WD My Passport SSD sú cenovo dostupnejšie možnosti. SanDisk Extreme Pro má rovnakú maximálnu rýchlosť prenosu dát ako Samsung T7, ale jeho bezpečnostné funkcie sú menej bezpečné s AES 128-bitovou šifrou.