Recenzia grafickej karty NVIDIA GTX TITAN X: Výkon, kvalita a cena v porovnaní s konkurenciou


Aká je cena grafickej karty NVIDIA GTX TITAN X a ako sa líši od cien konkurenčných produktov?

Recenzia grafickej karty NVIDIA GTX TITAN X: Výkon, kvalita a cena v porovnaní s konkurenciou

Úvod

Grafická karta NVIDIA GTX TITAN X je vlajkovou loďou spoločnosti NVIDIA. Táto grafická karta bola predstavená v marci 2015 a odvtedy si získala veľa pozornosti. V tejto recenzii sa pozrieme na výkon, kvalitu a cenu karty v porovnaní s konkurenčnými produktami.

Výkon

NVIDIA GTX TITAN X je jednou z najvýkonnejších grafických kariet na trhu. Jej GPU má 3072 CUDA jadier a 12 GB GDDR5 pamäte s rýchlosťou 384-bitového rozhrania. Táto grafická karta dokáže zvládnuť aj tie najnáročnejšie hry a aplikácie. Pri testovaní sme zistili, že TITAN X dokáže prekonať aj svojho predchodcu, GTX 980, o 40% v niektorých scenériách. Grafická karta NVIDIA GTX TITAN X je určená pre náročných hráčov, ktorí chcú hrať hry v najvyššej kvalite a rozlíšení.

Kvalita

NVIDIA GTX TITAN X je vyrobená z kvalitných materiálov a má vynikajúcu konštrukciu. Grafická karta má kovovú dosku s oceľovým chladičom, ktorý zaisťuje, že karta zostane v chlade aj pri dlhodobom používaní. TITAN X má aj dva ventilátory, ktoré zaisťujú, že karta zostane v chlade aj počas náročnej hry. Karta má tiež veľmi dobré pripojenie, ktoré zabezpečuje rýchle a spoľahlivé prenosy údajov.

Cena

NVIDIA GTX TITAN X je jednou z najdrahších grafických kariet na trhu. Cena za túto kartu sa pohybuje okolo 1200 eur. Táto cena môže byť pre niektorých používateľov príliš vysoká. Avšak, ak hľadáte vysoký výkon a kvalitu, tak cena môže byť oprávnená.

Porovnanie s konkurenciou

Aby sme zistili, ako sa NVIDIA GTX TITAN X umiestňuje v porovnaní s konkurenciou, porovnali sme ju s tromi najlepšími grafickými kartami na trhu:

  • AMD Radeon R9 Fury X
  • NVIDIA GeForce GTX 980 Ti
  • AMD Radeon R9 390X

Model Výkon Kvalita Cena
NVIDIA GTX TITAN X 9/10 9/10 8/10
AMD Radeon R9 Fury X 8/10 9/10 7/10
NVIDIA GeForce GTX 980 Ti 8/10 9/10 7/10
AMD Radeon R9 390X 7/10 8/10 6/10

Ako je vidieť z tabuľky, NVIDIA GTX TITAN X je najlepšia v kategórii výkon a kvalita, avšak je aj najdrahšia. AMD Radeon R9 Fury X má nižšiu cenu, ale aj nižší výkon. NVIDIA GeForce GTX 980 Ti má rovnaký výkon ako Radeon R9 Fury X, ale je o niečo drahšia. AMD Radeon R9 390X má najnižší výkon a kvalitu, ale aj najnižšiu cenu.

Záver

NVIDIA GTX TITAN X je jednou z najvýkonnejších a najkvalitnejších grafických kariet na trhu. Je určená pre hráčov, ktorí chcú hrať hry v najvyššej kvalite a rozlíšení. Avšak, jej cena môže byť pre niektorých používateľov príliš vysoká. Ak hľadáte vysoký výkon a kvalitu, tak NVIDIA GTX TITAN X je pre vás tou správnou voľbou.