Recenzia: LaCie d2 Professional 6TB USB-C STHA6000800 – Výkonný externý pevný disk pre profesionálne použitie


Aký je dizajn a konštrukcia LaCie d2 Professional 6TB USB-C STHA6000800?

Recenzia: LaCie d2 Professional 6TB USB-C STHA6000800 – Výkonný externý pevný disk pre profesionálne použitie

Výkon a kapacita

LaCie d2 Professional 6TB USB-C STHA6000800 je externý pevný disk, ktorý je určený pre profesionálne použitie. S kapacitou 6TB ponúka dostatok miesta pre ukladanie veľkých množstiev dát, čo je ideálne pre tvorcov obsahu, grafikov, fotografov a iných profesionálov, ktorí potrebujú veľa priestoru pre svoje súbory. Disk je vybavený USB-C portom, ktorý zaisťuje rýchly prenos dát a umožňuje pripojenie k moderným počítačom a notebookom.

Dizajn a odolnosť

Pevný disk LaCie d2 Professional je zabalený v elegantnom a odolnom hliníkovom puzdre, ktoré poskytuje ochranu pred nárazmi a vibráciami. Jeho kompaktný dizajn umožňuje jednoduchú prenositeľnosť a umiestnenie na pracovnom stole. Puzdro je dobre vyrobené a pôsobí veľmi odolne.

Spolupráca s rôznymi operačnými systémami

LaCie d2 Professional je kompatibilný s rôznymi operačnými systémami, vrátane Windows a MacOS, čo je veľkým plusom pre profesionálov, ktorí pracujú s rôznym hardvérom a softvérom. Tento disk podporuje aj Time Machine pre automatické zálohovanie na MacOS, čo je veľmi užitočná funkcia pre zabezpečenie dát.

Rýchlosť prenosu dát

Jednou z najväčších výhod LaCie d2 Professional je jeho vysoká rýchlosť prenosu dát. Vďaka USB-C pripojeniu je možné dosiahnuť rýchlosť až 240 MB/s, čo je výborné pre prenos veľkých súborov a náročných úloh. Tento disk tiež podporuje Thunderbolt 3, čo ešte viac zvyšuje jeho rýchlosť prenosu dát.

Softvér LaCie Toolkit

Disk LaCie d2 Professional je dodávaný s softvérom LaCie Toolkit, ktorý poskytuje užívateľom jednoduchú správu a zabezpečenie ich dát. S týmto softvérom je možné jednoducho nastaviť automatické zálohovanie, šifrovanie a správu diskového priestoru. Taktiež je možné využiť funkciu synchronizácie súbory do cloudových úložísk, čo je veľmi užitočné pre zálohovanie a prístup k súborom z rôznych zariadení.

Porovnanie produktov

Produkt LaCie d2 Professional 6TB USB-C STHA6000800 Konkurenčný produkt 1 Konkurenčný produkt 2 Konkurenčný produkt 3
Kapacita 6TB 4TB 8TB 5TB
Rýchlosť prenosu dát 240 MB/s 200 MB/s 300 MB/s 150 MB/s
Podpora operačných systémov Windows, MacOS Windows Windows, MacOS Windows, MacOS
Dizajn a odolnosť Hliníkové puzdro Plastové puzdro Hliníkové puzdro Plastové puzdro
Cena 300€ 250€ 350€ 200€

LaCie d2 Professional 6TB USB-C STHA6000800 je výkonný externý pevný disk, ktorý ponúka vysokú kapacitu, rýchly prenos dát a kompatibilitu s rôznymi operačnými systémami. Jeho odolné hliníkové puzdro a dodávaný softvér LaCie Toolkit ho robia vynikajúcou voľbou pre profesionálov, ktorí potrebujú spoľahlivé úložisko pre svoje dáta. S cenou okolo 300€ je tento disk v porovnaní s konkurenčnými produktmi na trhu konkurencieschopný a predstavuje výbornú investíciu pre profesionálov.