Recenzia: LaCie Mobile Drive – výkonný externý pevný disk s kapacitou 4TB a konektorom USB-C


Aké konektory má LaCie Mobile Drive?

Recenzia: LaCie Mobile Drive – výkonný externý pevný disk s kapacitou 4TB a konektorom USB-C

Úvod

LaCie Mobile Drive je externý pevný disk s kapacitou 4TB a konektorom USB-C, ktorý sa hrdí svojou rýchlosťou a výkonom. Tento produkt je určený pre tých, ktorí potrebujú veľa miesta na ukladanie dát a ktorí sa neuspokoja s pomalými prenosmi dát. V tejto recenzii sa pozrieme na to, či tento produkt skutočne stojí za svoju cenu.

Design a vzhľad

LaCie Mobile Drive má moderný a elegantný vzhľad. Jeho telo je vyrobené z hliníka, ktorý dodáva disku odolnosť a kvalitný vzhľad. Jeho rozmery sú 11,7 x 8,1 x 1,5 cm a váži 320 gramov. Tento externý pevný disk sa ľahko zmestí do vrecka alebo do tašky, takže ho môžete nosiť so sebou kdekoľvek.

Výkon

LaCie Mobile Drive je vybavený rýchlym a spoľahlivým konektorom USB-C, ktorý umožňuje rýchle prenosy dát. Tento disk má rýchlosť prenosu dát až 540 MB/s, čo znamená, že prenos súborov je rýchly a efektívny. Okrem toho je tento disk vybavený technológiou USB 3.1, ktorá zaručuje, že sa súbory prenášajú rýchlejšie ako s technológiou USB 3.0.

Kapacita

LaCie Mobile Drive má kapacitu 4TB, čo znamená, že máte k dispozícii veľa miesta na ukladanie vašich dát. To je ideálne pre tých, ktorí majú veľa fotografií, videí alebo hudby a potrebujú veľa miesta na ukladanie.

Kompatibilita

LaCie Mobile Drive je kompatibilný s počítačmi s operačným systémom Windows aj Mac. Okrem toho je tento disk kompatibilný aj s novými počítačmi, ktoré majú USB-C konektor.

Cena

LaCie Mobile Drive nie je najlacnejší externý pevný disk na trhu, ale jeho cena je primeraná vzhľadom na jeho výkon a kapacitu. Je to dobrá investícia pre tých, ktorí potrebujú veľa miesta na ukladanie dát a ktorí si cenia rýchle prenosy dát.

Záver

LaCie Mobile Drive je výkonný a spoľahlivý externý pevný disk s kapacitou 4TB a konektorom USB-C. Jeho vzhľad je moderný a elegantný, a jeho rýchlosť prenosu dát a kapacita sú zaručené. Ak hľadáte kvalitný externý pevný disk, LaCie Mobile Drive je skvelou voľbou.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Konektor Rýchlosť prenosu dát Cena
LaCie Mobile Drive 4TB USB-C 540 MB/s €149.99
Seagate Backup Plus Hub 8TB USB 3.0 160 MB/s €159.99
Western Digital My Passport 4TB USB 3.0 130 MB/s €109.99
Toshiba Canvio Basics 2TB USB 3.0 120 MB/s €69.99

LaCie Mobile Drive má najväčšiu kapacitu a najrýchlejší konektor. Jeho cena je však o niečo vyššia ako u konkurenčných produktov. Seagate Backup Plus Hub má najväčšiu kapacitu, ale jeho rýchlosť prenosu dát je oveľa pomalšia ako u LaCie Mobile Drive. Western Digital My Passport má podobnú kapacitu ako LaCie Mobile Drive, ale jeho rýchlosť prenosu dát je pomalšia. Toshiba Canvio Basics je najlacnejší produkt, ale jeho kapacita a rýchlosť prenosu dát sú oveľa nižšie ako u LaCie Mobile Drive. V závislosti od vašich potrieb by ste mali zvážiť, ktorý produkt je pre vás najvhodnejší.