Recenzia na 8TB pevný disk Seagate IronWolf pre NAS systémy


Aké sú výhody použitia 8TB pevného disku Seagate IronWolf pre NAS systémy?

Recenzia na 8TB pevný disk Seagate IronWolf pre NAS systémy

Úvod

Seagate IronWolf 8TB je pevný disk navrhnutý špeciálne pre použitie v NAS (Network Attached Storage) systémoch. Je to najväčší kapacitný disky v rodine Seagate IronWolf a poskytuje rýchle a spoľahlivé úložisko pre vaše dáta.

Vlastnosti a výkon

Seagate IronWolf 8TB má rýchlosť otáčania 7200 RPM a podporuje technológiu multi-user, ktorá umožňuje viacerým používateľom pristupovať k súborom súčasne bez toho, aby sa spomalila rýchlosť prenosu dát. Disk má 256MB cache pamäť pre rýchlejší prístup k dátam a podporuje SATA III pre rýchle prenosy dát.

Disk je tiež vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje optimálny výkon a spoľahlivosť pre NAS systémy. Táto technológia zahŕňa senzory vibrácií a optimalizované firmware pre minimalizáciu vibrácií, čo znižuje riziko poškodenia disku a zvyšuje jeho životnosť.

Spolahlivosť a odolnosť

Seagate IronWolf 8TB je navrhnutý pre 24/7 prevádzku a podporuje až 180TB / rok zápisov. Disk je tiež vybavený technológiou RV (Rotational Vibration) senzorov, ktoré zabezpečujú, že disky v systéme nebudú mať problémy s vibráciami, ktoré môžu spôsobiť chyby pri čítaní a zápise dát.

Disk je tiež vybavený technológiou Rescue Data Recovery, ktorá zabezpečuje, že v prípade, že dojde k poruche disku, budete mať prístup k nástrojom a odborníkom, ktorí vám pomôžu obnoviť stratené dáta.

Cena a hodnotenie

Seagate IronWolf 8TB je k dispozícii za cenu okolo 200 eur. Je to určite drahší disk, ale je to najlepší výber pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný disk pre svoj NAS systém. Disk má tiež 3-ročnú záruku od Seagate.

Celkovo hodnotím Seagate IronWolf 8TB veľmi pozitívne. Jeho vlastnosti a technológie zabezpečujú vysoký výkon, spoľahlivosť a odolnosť pre použitie v NAS systémoch. Ak hľadáte spoľahlivý a výkonný disk pre svoj NAS systém, Seagate IronWolf 8TB je určite dobrá voľba.

Porovnanie Seagate IronWolf 8TB s konkurenčnými produktmi

Produkt Kapacita Rýchlosť otáčania Cache pamäť Cena
Seagate IronWolf 8TB 8TB 7200 RPM 256MB 200 eur
Western Digital Red 8TB 8TB 5400 RPM 256MB 220 eur
Toshiba N300 8TB 8TB 7200 RPM 128MB 190 eur
Hitachi Ultrastar 8TB 8TB 7200 RPM 256MB 250 eur

Z tabuľky vyššie môžeme vidieť, že Seagate IronWolf 8TB má podobné vlastnosti ako Toshiba N300 8TB, ale za nižšiu cenu. Western Digital Red 8TB má rovnakú kapacitu, ale pomalší rýchlosť otáčania a je drahší ako Seagate IronWolf 8TB. Hitachi Ultrastar 8TB má tiež podobné vlastnosti ako Seagate IronWolf 8TB, ale je oveľa drahší.

Celkovo by som doporučil Seagate IronWolf 8TB ako najlepší výber pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný disk pre svoj NAS systém za rozumnú cenu.