Recenzia pevného disku WD BLACK s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok


Aká je cena tohto pevného disku WD BLACK?

Recenzia pevného disku WD BLACK s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok

Úvod

WD BLACK je známa značka, ktorá vyrába kvalitné pevné disky pre počítače a notebooky. Ich produkty sú spoľahlivé a majú vysokú rýchlosť pre náročné používateľov. Dnes sa pozrieme na pevný disk WD BLACK s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok.

Popis produktu

WD BLACK pevný disk s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok je určený pre náročných používateľov, ktorí potrebujú veľkú kapacitu a vysokú rýchlosť. Tento pevný disk má rozhranie SATA 6 Gb/s a 128 MB vyrovnávaciu pamäť. To znamená, že dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 220 MB/s.

WD BLACK pevný disk je vybavený technológiou NoTouch Ramp Load, ktorá znižuje opotrebenie čítacieho záznamu a zápisového hlava. To znamená, že váš pevný disk bude spoľahlivejší a bude mať dlhšiu životnosť.

Tento pevný disk je tiež vybavený technológiou Dynamic Cache, ktorá zvyšuje výkon disku pri prenose veľkých súborov. To znamená, že ak budete prenášať veľké súbory, bude prenos rýchlejší a efektívnejší.

WD BLACK pevný disk má tiež funkciu Dual-Core Processor, ktorá zvyšuje výkon disku. Tento procesor zvyšuje rýchlosť pevného disku a zlepšuje jeho výkon pri prenose dát.

Vlastnosti produktu

WD BLACK pevný disk s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok má nasledujúce vlastnosti:

  • Kapacita: 4TB
  • Rýchlosť: 7200 otáčok
  • Rozhranie: SATA 6 Gb/s
  • Vyrovnávacia pamäť: 128 MB
  • Technológia NoTouch Ramp Load
  • Technológia Dynamic Cache
  • Funkcia Dual-Core Processor

Recenzia

WD BLACK pevný disk s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok je vynikajúci pevný disk pre náročných používateľov. Jeho kapacita umožňuje uložiť veľké množstvo súborov, ako napríklad filmy, hudbu a fotografie. Jeho rýchlosť zase umožňuje rýchly prenos dát a zlepšuje výkon vášho počítača.

Technológia NoTouch Ramp Load znižuje opotrebenie čítacieho záznamu a zápisového hlava, čo znamená, že váš pevný disk bude mať dlhšiu životnosť. Technológia Dynamic Cache zlepšuje výkon disku pri prenose veľkých súborov. Funkcia Dual-Core Processor zvyšuje výkon disku a zlepšuje jeho rýchlosť.

WD BLACK pevný disk s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok je spoľahlivý a kvalitný pevný disk, ktorý odporúčam.

Porovnanie s konkurenciou

Na záver sme vypracovali tabuľku s porovnaním produktu „Recenzia pevného disku WD BLACK s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok“ s 3 konkurenčnými produktami.

Produkt Kapacita Rýchlosť Cena
WD BLACK 4TB 7200 otáčok 200€
Seagate Barracuda 4TB 5400 otáčok 150€
Toshiba N300 4TB 7200 otáčok 180€
Western Digital Blue 4TB 5400 otáčok 120€

Ako vidíte, WD BLACK pevný disk s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok má vyššiu cenu ako Seagate Barracuda a Western Digital Blue, ale jeho rýchlosť je výrazne vyššia ako u týchto konkurenčných produktov. Toshiba N300 má rovnakú rýchlosť ako WD BLACK, ale je o niečo lacnejšia. Avšak WD BLACK má vysokú kvalitu a spoľahlivosť, čo je dôležité pre náročných používateľov. Preto si myslím, že WD BLACK pevný disk s kapacitou 4TB a rýchlosťou 7200 otáčok je dobrá voľba.