Recenzia pevného disku WD Blue 3TB – výkonný a spoľahlivý úložný priestor


Aký je výkon pevného disku WD Blue 3TB?

Recenzia pevného disku WD Blue 3TB – výkonný a spoľahlivý úložný priestor

Úvod

Pevné disky sú pre počítače a iné zariadenia nevyhnutné, ak chceme mať k dispozícii dostatočné množstvo úložného priestoru. Väčšina moderných pevných diskov má kapacitu v rozmedzí niekoľkých stoviek gigabajtov až po niekoľko terabajtov. Jedným z popredných výrobcov pevných diskov je spoločnosť Western Digital, ktorá ponúka širokú škálu produktov pre rôzne typy používateľov. V tejto recenzii sa pozrieme na pevný disk WD Blue 3TB, ktorý je určený pre bežné počítačové použitie.

Špecifikácie

WD Blue 3TB pevný disk je vyrobený v 3,5-palcovej veľkosti a má kapacitu 3 terabajty. Disk má rýchlosť otáčania 5400 otáčok za minútu a vybavený je 64-megabajtovou vyrovnávacou pamäťou. Disk používa rozhranie SATA III s prenosovou rýchlosťou až 6 Gb/s. WD Blue 3TB ponúka vynikajúcu spoľahlivosť a dlhú životnosť, čo zabezpečuje technológia NoTouch Ramp Load, ktorá chráni disk pred poškodením hlavice a povrchu disku. Disk je tiež vybavený technológiou IntelliSeek, ktorá minimalizuje hlučnosť a spotrebu energie.

Výkon

WD Blue 3TB ponúka vynikajúci výkon pre bežné počítačové použitie. Disk má dostatočne veľkú kapacitu na ukladanie súborov ako dokumenty, fotografie, videá a hudbu. Prenosová rýchlosť je dostatočne rýchla pre bežné aplikácie a operácie, ako je napríklad prenos súborov a inštalácia programov. Rýchlosť otáčania 5400 otáčok za minútu je dostatočne rýchla pre bežné použitie, a takéto disky sú tiež menej náročné na spotrebu energie a hluk.

Spoločnosť Western Digital

Western Digital je jedným z popredných výrobcov pevných diskov a poskytuje širokú škálu produktov pre rôzne typy používateľov. Spoločnosť ponúka tiež rôzne typy pevných diskov, ako sú interné, externé, prenosné a sieťové pevné disky. Súčasťou produktového portfólia sú aj riešenia pre dátové centrá a cloudové úložiská.

Porovnanie s konkurenciou

Tabuľka nižšie ukazuje porovnanie pevného disku WD Blue 3TB s tromi konkurenčnými produktmi: Seagate Barracuda 3TB, Toshiba X300 4TB a HGST Ultrastar 7K4000 4TB.

Model Kapacita Rýchlosť otáčania Vyrovnávacia pamäť Prepážka
WD Blue 3TB 3TB 5400 otáčok/minútu 64 MB SATA III
Seagate Barracuda 3TB 3TB 7200 otáčok/minútu 64 MB SATA III
Toshiba X300 4TB 4TB 7200 otáčok/minútu 128 MB SATA III
HGST Ultrastar 7K4000 4TB 4TB 7200 otáčok/minútu 64 MB SATA III

Z tabuľky vidieť, že pevný disk WD Blue 3TB má nižšiu kapacitu a pomalší rýchlosť otáčania ako niektoré z konkurenčných produktov. Avšak, WD Blue 3TB ponúka vynikajúcu spoľahlivosť a dlhú životnosť, čo zabezpečuje technológia NoTouch Ramp Load a IntelliSeek. Disk tiež používa menej energie a je menej hlučný ako niektoré z konkurenčných produktov. Celkovo je WD Blue 3TB vynikajúcim výberom pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný pevný disk pre bežné počítačové použitie.

Záver

Pevný disk WD Blue 3TB je vynikajúcim výberom pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný pevný disk pre bežné počítačové použitie. Disk ponúka dostatočne veľkú kapacitu na ukladanie súborov a má dostatočne rýchlu prenosovú rýchlosť pre bežné aplikácie a operácie. WD Blue 3TB je tiež menej náročný na spotrebu energie a je menej hlučný ako niektoré z konkurenčných produktov. Celkovo je to vynikajúci pevný disk pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný úložný priestor.