Recenzia: Pevný disk Ext. HDD 3.5“ WD My Book Duo 16TB USB 3.0 WDBFBE0160JBK-EESN – Úložný gigant s vysokou rýchlosťou pre vaše dáta


Akú rýchlosť prenosu ponúka tento pevný disk?

Recenzia: Pevný disk Ext. HDD 3.5“ WD My Book Duo 16TB USB 3.0 WDBFBE0160JBK-EESN – Úložný gigant s vysokou rýchlosťou pre vaše dáta

Úvod


Pevný disk WD My Book Duo 16TB je ideálnym riešením pre tých, ktorí potrebujú veľké množstvo úložného priestoru pre svoje dáta. S kapacitou 16 terabajtov je tento externý pevný disk skutočným úložným gigantom. Jeho vysoká rýchlosť a spoľahlivosť robia z neho ideálny nástroj pre profesionálov aj bežných užívateľov.

Rýchlosť a výkon


Jednou z hlavných výhod tohto pevného disku je jeho vysoká rýchlosť. S rozhraním USB 3.0 dosahuje prenosovú rýchlosť až 5 gigabitov za sekundu. To znamená, že môžete prenášať veľké súbory a dáta rýchlo a efektívne. Navyše, tento pevný disk je vybavený dvojzónovým RAID systémom, čo zvyšuje jeho výkon a spoľahlivosť. Je možné ho skonfigurovať v režime RAID 0 pre maximálnu rýchlosť alebo v režime RAID 1 pre zvýšenú redundanciu a bezpečnosť.

Úložný priestor


S kapacitou 16 terabajtov ponúka WD My Book Duo dostatok úložného priestoru pre vaše dáta. Môžete si uložiť tisíce fotografií, videí, hudobných albumov a ďalších súborov bez obáv z nedostatku miesta. To je obzvlášť výhodné pre profesionálov, ktorí pracujú s veľkými súbormi, ako sú videá vo vysokom rozlíšení alebo projekty s veľkým objemom dát.

Bezpečnosť a ochrana


WD My Book Duo je vybavený hardvérovým šifrovaním AES 256-bitov, čo zabezpečuje, že vaše dáta budú chránené pred neoprávneným prístupom. Okrem toho je možné nastaviť heslo pre prístup k pevnému disku, čo poskytuje ďalšiu úroveň bezpečnosti. Tento pevný disk tiež obsahuje softvér WD Backup, ktorý umožňuje jednoduché a automatické zálohovanie vašich dát.

Design a konštrukcia


WD My Book Duo má elegantný a moderný dizajn, ktorý sa hodí k akémukoľvek pracovnému stolu alebo kancelárii. Jeho hliníkové telo je robustné a odolné, čo zaručuje dlhú životnosť a spoľahlivosť. Pevný disk je tiež vybavený ventilátorom pre chladenie, čo zabraňuje prehrievaniu a udržuje optimálnu teplotu pre disky.

Konkurenčné produkty


Tabuľka nižšie porovnáva pevný disk WD My Book Duo 16TB s tromi konkurenčnými produktmi:

WD My Book Duo 16TB Seagate Backup Plus Hub 16TB Toshiba Canvio Advance 16TB LaCie d2 Professional 16TB
Kapacita 16TB 16TB 16TB 16TB
Rýchlosť USB 3.0 (5 Gbps) USB 3.0 (5 Gbps) USB 3.0 (5 Gbps) USB 3.0 (5 Gbps)
RAID Áno (dvojzónový) Nie Nie Nie
Šifrovanie AES 256-bitov Nie Nie Nie
Softvér WD Backup Seagate Toolkit Toshiba Storage Backup Software LaCie Toolkit
Cena €499,99 €399,99 €449,99 €549,99

Záver


Pevný disk WD My Book Duo 16TB je skutočným úložným gigantom s vysokou rýchlosťou a spoľahlivosťou. Jeho kapacita 16 terabajtov poskytuje dostatok úložného priestoru pre všetky vaše dáta. S možnosťou konfigurácie v režime RAID a hardvérovým šifrovaním je tento pevný disk ideálnym nástrojom pre profesionálov aj bežných užívateľov. Navyše, jeho elegantný dizajn a odolná konštrukcia robia z neho skvelý doplnok pre váš pracovný stôl. Ak hľadáte spoľahlivý a výkonný externý pevný disk, WD My Book Duo 16TB je skutočne skvelou voľbou.