Recenzia: Pevný disk Ext. SSD LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 – Výkonný úložný zázrak na cesty


Jaký je maximální úložný prostor tohoto pevného disku LaCie?

Recenzia: Pevný disk Ext. SSD LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 – Výkonný úložný zázrak na cesty

Úvod

Pevné disky sú neodmysliteľnou súčasťou našej digitálnej doby. V dnešnej dobe, keď máme toľko dát a súborov, je dôležité mať spoľahlivé a rýchle úložisko. Práve preto som sa rozhodol vyskúšať pevný disk Ext. SSD LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400, ktorý sľubuje výkonnosť a prenosnosť v jednom.

Výkon a rýchlosť

Jednou z najdôležitejších vlastností pevného disku je jeho výkon a rýchlosť. LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 v tomto ohľade neklame. S rýchlosťou prenosu dát až 540 MB/s je tento pevný disk jedným z najrýchlejších na trhu. Vďaka tomuto rýchlemu prenosu dát môžem jednoducho presúvať veľké súbory, ako napríklad videá alebo fotky.

Prenosnosť

Jednou z najväčších výhod pevného disku LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 je jeho prenosnosť. S kompaktným dizajnom a hmotnosťou iba 82 gramov ho môžem jednoducho vziať so sebou kamkoľvek. Je ideálny pre cestovanie alebo pre prácu na rôznych miestach. Nemusím sa už obávať, že nebudem mať dostatok miesta na svoje dáta, pretože tento pevný disk ponúka úložný priestor až 2TB.

Odolnosť

Okrem výkonu a prenosnosti je odolnosť pevného disku tiež veľmi dôležitá. LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 je vyrobený s ohľadom na odolnosť voči nárazom a vibráciám. Tento pevný disk je vybavený gumovým obalom, ktorý chráni jeho vnútorné komponenty pred poškodením. Nemusím sa teda obávať, že by sa mi dáta strácali kvôli fyzickému poškodeniu pevného disku.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Teraz si porovnajme pevný disk LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 s tromi konkurenčnými produktmi na trhu:

Produkt Výkon Prenosnosť Odolnosť
LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 Vysoký Vysoká Vysoká
Samsung T5 Portable SSD 2TB Vysoký Vysoká Stredná
WD My Passport SSD 2TB Stredný Vysoká Nízka
SanDisk Extreme Portable SSD 2TB Vysoký Stredná Vysoká

Ako vidíme z tabuľky, pevný disk LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 sa umiestňuje na prvom mieste vďaka svojmu vysokému výkonu, prenosnosti a odolnosti. Konkurenčné produkty majú rôzne vlastnosti, ale v žiadnom prípade nedosahujú kombináciu týchto troch vlastností, ktoré ponúka tento pevný disk od LaCie.

Záver

Celkovo musím povedať, že pevný disk Ext. SSD LaCie Portable SSD 2TB STKS2000400 je skutočným výkonným úložným zázrakom na cesty. S jeho výkonom, prenosnosťou a odolnosťou je ideálny pre každého, kto potrebuje spoľahlivé a rýchle úložisko. Ak hľadáte pevný disk, ktorý vám poskytne dostatok miesta na vaše dáta a zároveň vám umožní ich jednoduchý prenos, odporúčam vyskúšať tento produkt od LaCie. Určite nebudete sklamaní.