Recenzia: Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB – Rýchly a spoľahlivý úložný priestor v modrom prevedení


Aký je životnosť tohto pevného disku?

Recenzia: Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB – Rýchly a spoľahlivý úložný priestor v modrom prevedení

Pevné disky sú nevyhnutným príslušenstvom pre každého, kto potrebuje väčší úložný priestor na svoje dáta. Nedávno som mal možnosť vyskúšať pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB a musím povedať, že som bol veľmi spokojný s jeho výkonom a spoľahlivosťou.

Rýchlosť a výkonnosť

Jednou z hlavných výhod tohto pevného disku je jeho rýchlosť. S technológiou SSD (Solid State Drive) je tento disk oveľa rýchlejší ako tradičné pevné disky s pohybujúcimi sa časťami. S kapacitou 2TB som mal dostatok miesta na uloženie všetkých svojich súborov, vrátane veľkých multimediálnych súborov a programov.

Pri prenose súborov som bol prekvapený, ako rýchlo sa súbory kopírujú na tento disk. Priemerne dosahuje prenosovú rýchlosť až 540 MB/s, čo je veľmi pôsobivé. Ušetril som si veľa času pri prenose súborov a mohol som sa sústrediť na iné úlohy.

Spoločnosť a spoľahlivosť

WD (Western Digital) je jednou z najznámejších spoločností v oblasti úložných médií a ich produkty sú známe svojou spoľahlivosťou. S pevným diskom Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB som nemal žiadne problémy. Bez ohľadu na to, či som prenášal súbory alebo pracoval s nimi priamo z disku, nevyskytli sa žiadne chyby ani straty dát.

Disk je tiež vybavený softvérom WD Security, ktorý umožňuje nastaviť heslo na prístup k súborom a ochrániť ich pred neoprávneným prístupom. Toto je veľmi užitočná funkcia, najmä ak sa na disku nachádzajú citlivé alebo dôležité súbory.

Dizajn a pohodlie

Pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB je dostupný v modrom prevedení, ktoré je veľmi atraktívne. Malá a ľahká konštrukcia zaisťuje pohodlné prenášanie disku a jeho kompaktné rozmery umožňujú jednoduchú prenositeľnosť. Je tiež kompatibilný s rôznymi operačnými systémami, vrátane Windows a Mac OS.

Disk je tiež vybavený USB 3.2 Gen 2 rozhraním, čo znamená, že je kompatibilný s najnovšími počítačmi a ponúka rýchlejší prenos dát. Mám starší počítač s USB 3.0 a aj tak som si vychutnal rýchlosť tohto disku.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Na záver tejto recenzie som sa rozhodol porovnať pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB s tromi konkurenčnými produktmi. Tu je tabuľka, ktorá zobrazuje porovnanie:

Pevný disk Kapacita Rýchlosť prenosu Spoločnosť
WD My Passport SSD 2TB 2TB 540 MB/s Western Digital
Samsung T5 Portable SSD 2TB 2TB 540 MB/s Samsung
SanDisk Extreme Portable SSD 2TB 2TB 550 MB/s SanDisk
Seagate Fast SSD 2TB 2TB 540 MB/s Seagate

V porovnaní s konkurenčnými produktmi je pevný disk Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB veľmi podobný výkonom a špecifikáciám. Všetky disky majú rovnakú kapacitu 2TB a rýchlosť prenosu okolo 540-550 MB/s. Spoločnosti WD, Samsung, SanDisk a Seagate sú známe svojou spoľahlivosťou, takže je ťažké vybrať víťaza.

Avšak pre mňa osobne bola rozhodujúca atraktívna modrá farba a možnosť ochrany súborov heslom pomocou softvéru WD Security. Celkovo som veľmi spokojný s pevným diskom Ext. SSD WD My Passport SSD 2TB a odporúčam ho každému, kto potrebuje rýchly a spoľahlivý úložný priestor.