Recenzia: Pevný disk LaCie Rugged Mini 2TB – odolný a spoľahlivý pomocník pre vaše dáta


Aká je rýchlosť prenosu dát tohto pevného disku?

Recenzia: Pevný disk LaCie Rugged Mini 2TB – odolný a spoľahlivý pomocník pre vaše dáta

Úvod

Pevné disky sú nevyhnutnou súčasťou každého počítača, pretože ukladajú dôležité dáta a zálohy. V dnešnej dobe je však dôležité mať aj pevný disk, ktorý dokáže odolať nepriaznivým podmienkam a nepoškodiť dáta. LaCie Rugged Mini 2TB je práve takým pevným diskom, ktorý dokáže odolať vode, prachu a nárazom.

Odolnosť

LaCie Rugged Mini 2TB má odolný kovový obal, ktorý dokáže odolať spadnutiu z výšky až do 1,2 metra. Tento pevný disk je tiež odolný voči vode a prachu, pretože má certifikáciu IP54. To znamená, že dokáže odolať prachu a vode, ktorá prúdi pod určitým tlakom. Vďaka týmto vlastnostiam môžete používať LaCie Rugged Mini 2TB pri rôznych outdoorových aktivitách a nemusíte sa obávať, že dáta budú poškodené.

Kapacita

LaCie Rugged Mini 2TB má kapacitu 2 terabajty, čo je dostatočne veľa na ukladanie rôznych dát, ako sú fotografie, videá, hudba a dokumenty. Ak potrebujete ešte viac kapacity, môžete si kúpiť väčšiu verziu, ktorá má až 5 terabajtov.

Pripojenie

LaCie Rugged Mini 2TB je vybavený rýchlym pripojením USB 3.0, ktoré umožňuje prenos dát s rýchlosťou až 130 MB/s. Samozrejmosťou je aj kompatibilita s USB 2.0.

Cena

Cena LaCie Rugged Mini 2TB sa pohybuje okolo 130 eur, čo je relatívne prijateľná cena vzhľadom na jeho odolnosť a kapacitu.

Záver

LaCie Rugged Mini 2TB je vynikajúci pevný disk, ktorý dokáže odolať rôznym nepriaznivým podmienkam. Jeho odolnosť voči vode, prachu a nárazom robí z neho spoľahlivého pomocníka pre ukladanie dôležitých dát. Jeho kapacita a rýchlosť pripojenia robia z neho ideálneho spoločníka pre každého, kto potrebuje prenášať veľké dáta. Ak hľadáte spoľahlivý a odolný pevný disk, LaCie Rugged Mini 2TB je vynikajúcou voľbou.

Porovnanie produktu

LaCie Rugged Mini 2TB vs. Seagate Backup Plus Slim 2TB

Porovnávanie LaCie Rugged Mini 2TB Seagate Backup Plus Slim 2TB
Odolnosť IP54 (voda a prach) Žiadna certifikácia
Kapacita 2TB až 5TB 2TB až 5TB
Cena Okolo 130 eur Okolo 100 eur

LaCie Rugged Mini 2TB a Seagate Backup Plus Slim 2TB sú oba pevné disky s kapacitou 2 terabajty, ale LaCie Rugged Mini 2TB je odolnejší vzhľadom na svoju certifikáciu IP54. Cena týchto produktov sa pohybuje v podobnej cenovej relácii.

LaCie Rugged Mini 2TB vs. WD My Passport 2TB

Porovnávanie LaCie Rugged Mini 2TB WD My Passport 2TB
Odolnosť IP54 (voda a prach) Žiadna certifikácia
Kapacita 2TB až 5TB 2TB až 5TB
Cena Okolo 130 eur Okolo 90 eur

LaCie Rugged Mini 2TB a WD My Passport 2TB sú oba pevné disky s kapacitou 2 terabajty, ale LaCie Rugged Mini 2TB je opäť odolnejší vzhľadom na svoju certifikáciu IP54. Cena týchto produktov sa pohybuje v podobnej cenovej relácii.

LaCie Rugged Mini 2TB vs. ADATA HD710 Pro 2TB

Porovnávanie LaCie Rugged Mini 2TB ADATA HD710 Pro 2TB
Odolnosť IP54 (voda a prach) IP68 (voda a prach)
Kapacita 2TB až 5TB 2TB až 5TB
Cena Okolo 130 eur Okolo 110 eur

LaCie Rugged Mini 2TB a ADATA HD710 Pro 2TB sú oba pevné disky s kapacitou 2 terabajty, ale ADATA HD710 Pro 2TB je odolnejší vzhľadom na svoju certifikáciu IP68. Cena týchto produktov sa pohybuje v podobnej cenovej relácii, ale ADATA HD710 Pro 2TB je o niečo drahší.