Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf 6TB pre vaše NAS zariadenie


Aká je špecifikácia pre Seagate IronWolf 6TB pevný disk?

Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf 6TB pre vaše NAS zariadenie

Úvod

Seagate je jedným z najväčších výrobcov pevných diskov na svete, ktorý sa špecializuje na produkty pre spotrebiteľov, firemné zákazky a pre využitie v sieťových zariadeniach. V tomto článku sa pozrieme na pevný disk Seagate IronWolf 6TB, ktorý je určený pre použitie v síťových úložiskách (NAS).

Špecifikácie

Pevný disk Seagate IronWolf 6TB je vyrobený pre použitie v sieťových úložiskách (NAS) a je vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje spoľahlivosť a výkonnosť pri použití v NAS zariadeniach. Tento pevný disk je vybavený osemnásobným senzorom vibrácií Rotational Vibration (RV) a technológiou multi-user (multi-užívateľskou), čo znamená, že je vhodný pre použitie v prostredí s viacerými užívateľmi.

Pevný disk Seagate IronWolf 6TB má kapacitu 6TB a pracuje na rýchlosti otáčok 7200 RPM. Má 256 MB vyrovnávacej pamäte a využíva rozhranie SATA 6Gb/s.

Výkon

Pevný disk Seagate IronWolf 6TB sa ukázal ako veľmi spoľahlivý a výkonný disk pre použitie v NAS zariadeniach. S rýchlosťou otáčok 7200 RPM a vyrovnávacou pamäťou 256 MB poskytuje rýchly prístup k dátam a rýchle prenosy súborov.

Vďaka technológii AgileArray a senzoru vibrácií Rotational Vibration (RV) je tento pevný disk veľmi odolný voči vibráciám a umožňuje bezproblémové použitie v prostredí s viacerými užívateľmi.

Cena

Cena pevného disku Seagate IronWolf 6TB je zhruba 180 eur, čo je priemerne v porovnaní s inými pevnými diskami s podobnou kapacitou a výkonom.

Zhrnutie

Pevný disk Seagate IronWolf 6TB je veľmi spoľahlivý a výkonný disk pre použitie v NAS zariadeniach. Vďaka technológii AgileArray a senzoru vibrácií Rotational Vibration (RV) poskytuje rýchly prístup k dátam a je odolný voči vibráciám. Cena je priemerne v porovnaní s konkurenčnými pevnými diskami s podobnou kapacitou a výkonom.

Porovnanie produktov

Tabuľka nižšie ukazuje porovnanie pevného disku Seagate IronWolf 6TB s trojicou konkurenčných produktov.

Pevný disk Kapacita Rýchlosť otáčok Vyrovnávacia pamäť Cena
Seagate IronWolf 6TB 6TB 7200 RPM 256 MB 180 eur
Western Digital Red 6TB 6TB 5400 RPM 256 MB 190 eur
Toshiba N300 6TB 6TB 7200 RPM 128 MB 200 eur
Hitachi Deskstar NAS 6TB 6TB 7200 RPM 128 MB 170 eur

Z tabuľky vyplýva, že pevný disk Seagate IronWolf 6TB má podobné špecifikácie ako konkurenčné produkty a cena je priemerne v porovnaní s nimi. Avšak, vďaka technológii AgileArray a senzoru vibrácií Rotational Vibration (RV) je tento pevný disk odolnejší voči vibráciám a je vhodný pre použitie v prostredí s viacerými užívateľmi.