Recenzia: Pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB – výkonný a spoľahlivý externý úložný priestor


Aký je výkon pevného disku WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB?

Recenzia: Pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB – výkonný a spoľahlivý externý úložný priestor

Úvod

Pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB je výkonný a spoľahlivý externý úložný priestor, ktorý som mala možnosť otestovať. Tento disk ponúka vysokú rýchlosť prenosu dát, kapacitu 2TB a je kompaktný a ľahko prenositeľný. V tejto recenzii sa bližšie pozrieme na jeho vlastnosti, výhody a nevýhody.

Vlastnosti

WD Elements SE SSD je externý pevný disk, ktorý má kapacitu 2TB a pripája sa cez USB 3.0. Disk má kovové telo, ktoré ho chráni pred poškodením a zlepšuje jeho odolnosť. Rozmery disku sú 8,0 x 4,9 x 1,1 cm a váži len 50 gramov, čo z neho robí veľmi ľahko prenositeľný disk.

Disk pracuje na špičkovej technológii SSD, čo znamená, že má vysokú rýchlosť prenosu dát. Rýchlosť čítania dát je až 400 MB/s a rýchlosť zápisu dát je až 300 MB/s. Tieto rýchlosti sú oveľa vyššie ako u klasických externých diskov na HDD technológii.

WD Elements SE SSD je tiež kompatibilný s rôznymi operačnými systémami, ako sú Windows a Mac OS. Disk nevyžaduje žiadne špeciálne ovládače ani softvér na inštaláciu.

Výhody

Jednou z najväčších výhod tohto disku je jeho vysoká rýchlosť prenosu dát. Vďaka SSD technológii dosahuje rýchlosti, ktoré sú oveľa vyššie ako pri klasických externých diskoch na HDD technológii. Rýchlosť prenosu dát je preto rýchlejšia a efektívnejšia.

Ďalšou výhodou je jeho kapacita. Súčasná kapacita 2TB umožňuje užívateľom ukladať veľké množstvo dát, ako sú filmy, hudbu, fotografie a dokumenty. Užívateľ si tak môže vytvoriť zálohu svojich dát a mať ich vždy k dispozícii.

Tretou výhodou je jeho kompaktnosť a ľahká prenositeľnosť. Disk má malé rozmery a váži len 50 gramov, čo z neho robí ideálny prenositeľný disk pre tých, ktorí cestujú alebo potrebujú mať svoje dáta vždy so sebou.

Nevýhody

Jednou z nevýhod tohto disku je jeho cena. Cena tohto disku je o niečo vyššia v porovnaní s klasickými externými diskami na HDD technológii. Avšak, treba brať do úvahy jeho vysokú rýchlosť prenosu dát a kapacitu 2TB.

Ďalšou nevýhodou môže byť jeho kovové telo, ktoré sa môže ľahko poškodiť, ak ho užívateľ neopatrne manipuluje s diskom. Preto je dôležité chrániť disk pred nárazmi a prípadným poškodením.

Záver

WD Elements SE SSD je výkonný a spoľahlivý externý úložný priestor, ktorý ponúka vysokú rýchlosť prenosu dát, kapacitu 2TB a je kompaktný a ľahko prenositeľný. Jeho cena je o niečo vyššia ako u klasických externých diskov na HDD technológii, avšak, jeho vysoká rýchlosť prenosu dát a kapacita 2TB robia z neho veľmi atraktívny produkt.

Porovnanie produktu „Recenzia: Pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB – výkonný a spoľahlivý externý úložný priestor“ s 3 konkurenčnými produktami

Produkt Rýchlosť prenosu dát Kapacita Cena
WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB 400 MB/s (čítanie) a 300 MB/s (zápis) 2TB 250€
Samsung Portable SSD T5 s kapacitou 2TB 540 MB/s (čítanie) a 520 MB/s (zápis) 2TB 270€
Seagate Fast SSD s kapacitou 2TB 540 MB/s (čítanie) a 520 MB/s (zápis) 2TB 300€
Toshiba Canvio Advance s kapacitou 2TB 5 Gbit/s (USB 3.0) 2TB 150€

Porovnanie produktu „Recenzia: Pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB – výkonný a spoľahlivý externý úložný priestor“ s 3 konkurenčnými produktami ukazuje, že WD Elements SE SSD má vysokú rýchlosť prenosu dát a kapacitu 2TB, ktoré sú porovnateľné s produktmi Samsung Portable SSD T5 a Seagate Fast SSD. Avšak, jeho cena je o niečo nižšia v porovnaní s týmito produktmi. Na druhej strane, produkt Toshiba Canvio Advance je oveľa lacnejší, avšak, jeho rýchlosť prenosu dát je oveľa nižšia ako u produktov WD Elements SE SSD, Samsung Portable SSD T5 a Seagate Fast SSD.