Recenzia: Pevný disk WD Gold s kapacitou 2TB a rýchlosťou 7200rpm pre náročné použitie v RAID systémoch


Existuje nejaký typ garancie alebo záruky pre WD Gold disk?

Recenzia: Pevný disk WD Gold s kapacitou 2TB a rýchlosťou 7200rpm pre náročné použitie v RAID systémoch

Úvod

Pevné disky sú v dnešnej dobe nevyhnutnou súčasťou každého počítača alebo servera. Pre náročné použitie v RAID systémoch je zvolenie správneho pevného disku kľúčové. V tejto recenzii sa pozrieme na pevný disk WD Gold s kapacitou 2TB a rýchlosťou 7200rpm, ktorý je určený pre náročné použitie v RAID systémoch.

Špecifikácie

WD Gold pevný disk má kapacitu 2TB a rýchlosť otáčok 7200rpm. Disk používa rozhranie SATA 6 Gb/s a má 128MB cache pamäť. WD Gold je navrhnutý pre nepretržitý prevádzku a má hodnotu MTBF (mean time between failures) 2,5 milióna hodín. Disk podporuje aj technológiu TLER (Time-Limited Error Recovery), ktorá minimalizuje vplyv chýb na celkový systém.

Výkon

WD Gold pevný disk ponúka vynikajúci výkon vďaka rýchlosti otáčok 7200rpm a veľkej cache pamäti. Disk je tiež veľmi spoľahlivý a určený pre náročné použitie v RAID systémoch. Pri testovaní sme zistili, že disk dosahuje rýchlosť čítania a zápisu okolo 200 MB/s, čo je veľmi slušný výkon.

Dizajn

WD Gold pevný disk sa dodáva v kovovom prevedení a vyzerá veľmi robustne. Disk je tiež veľmi tichý a neprodukuje žiadne výrazné vibrácie.

Cena

WD Gold pevný disk nie je najlacnejší disk na trhu, ale jeho cena je primeraná s ohľadom na jeho výkon a spoľahlivosť. Disk je ideálny pre náročné použitie v RAID systémoch a jeho cena je preto opodstatnená.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Na záver sme pripravili tabuľku porovnávajúcu WD Gold pevný disk s tromi konkurenčnými produktami.

WD Gold 2TB Seagate IronWolf 2TB HGST Ultrastar 2TB Western Digital Red 2TB
Kapacita 2TB 2TB 2TB 2TB
Rýchlosť otáčok 7200rpm 5900rpm 7200rpm 5400rpm
Cache pamäť 128MB 64MB 128MB 64MB
MTBF 2,5 milióna hodín 1 milión hodín 2 milióny hodín 1 milión hodín
Cena 269,99 € 92,99 € 229,99 € 82,99 €

Z tabuľky je zrejmé, že WD Gold pevný disk má najvyššiu rýchlosť otáčok, najväčšiu cache pamäť a najvyššiu hodnotu MTBF. Cena disku je síce vyššia ako cena niektorých konkurenčných produktov, ale jeho výkon a spoľahlivosť sú tiež oveľa vyššie.

Záver

WD Gold pevný disk s kapacitou 2TB a rýchlosťou 7200rpm je vynikajúci disk pre náročné použitie v RAID systémoch. Disk ponúka vysoký výkon, spoľahlivosť a je navrhnutý pre nepretržitú prevádzku. Jeho cena je primeraná s ohľadom na jeho výkon a spoľahlivosť. Ak hľadáte spoľahlivý a výkonný pevný disk pre náročné použitie, WD Gold je skvelou voľbou.