Recenzia: Pevný disk WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive – Skutočný herný powerhouse


Aké vylepšenia prináša pevný disk WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive oproti jeho predchádzajúcim verziám?
Recenzia: Pevný disk WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive – Skutočný herný powerhouse

Úvod

Pevné disky sú neoddeliteľnou súčasťou každého počítačového systému. Pre hráčov je však veľmi dôležité mať dostatok úložného priestoru pre ich obľúbené hry. WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive je jedným z najnovších produktov od spoločnosti Western Digital, ktorý sa špecializuje na úložné riešenia pre hráčov. V tejto recenzii sa pozrieme na to, či tento pevný disk naozaj dokáže splniť očakávania herných nadšencov.

Vlastnosti a výkon

Pevný disk WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive ponúka obrovských 8 terabajtov úložného priestoru, čo by malo byť viac ako dosť pre väčšinu hráčov. S rýchlosťou 7200 otáčok za minútu a podporou USB 3.2 Gen 1 by mal byť tento pevný disk dostatočne rýchly pre nahrávanie a spúšťanie hier bez zbytočného oneskorenia.

Dizajn tohto pevného disku je veľmi štýlový a moderný. Je čierny so striebornými detailmi a má robustný kovový rám, ktorý zabezpečuje ochranu pred nárazmi a vibráciami. Tento pevný disk je tiež kompatibilný s PC aj konzolami, čo ho robí univerzálnym riešením pre všetkých hráčov.

Inštalácia a použitie

Inštalácia pevného disku WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive je veľmi jednoduchá. Stačí ho pripojiť k počítaču alebo konzole pomocou priloženého USB kábla a je pripravený na použitie. Pevný disk je plug-and-play, čo znamená, že nie je potrebná žiadna dodatočná inštalácia softvéru.

Použitie tohto pevného disku je tiež veľmi jednoduché. Stačí jednoducho presunúť hry alebo iné súbory na tento disk a sú okamžite dostupné. Prehrávanie hier priamo z tohto disku je tiež veľmi plynulé a bez zaseknutia.

Porovnanie s konkurenciou

Nižšie je uvedená tabuľka porovnávajúca pevný disk WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive s tromi konkurenčnými produktmi:

Produkt Úložný priestor Rýchlosť Kompatibilita Cena
WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive 8TB 7200 otáčok za minútu PC aj konzoly 199€
Seagate Expansion Desktop 8TB 8TB 5400 otáčok za minútu PC 179€
Toshiba Canvio Advance 4TB 4TB 5400 otáčok za minútu PC 119€
Seagate Game Drive 2TB 2TB 5400 otáčok za minútu Konzoly 99€

Podľa tabuľky je WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive jednoznačne najlepšou voľbou medzi týmito štyrmi produktmi. Ponúka najväčší úložný priestor a najvyššiu rýchlosť. Taktiež je kompatibilný s oboma, PC aj konzolami, čo ho robí univerzálnym riešením pre hráčov. Avšak, je tiež najdrahším produktom v porovnaní. Ak vám nevadí investovať viac peňazí do kvalitného pevného disku, potom je WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive pre vás tou najlepšou voľbou.

Záver

Pevný disk WD_BLACK 8TB D10 P10 Game Drive je skutočným herným powerhousoom. S obrovským úložným priestorom, rýchlosťou 7200 otáčok za minútu a kompatibilitou s PC aj konzolami, je ideálnym riešením pre každého hráča. Jeho moderný a štýlový dizajn je len ďalším plusom. Ak ste vášnivý hráč a potrebujete dostatok miesta pre svoje hry, potom je tento pevný disk pre vás tou správnou voľbou.