Recenzia procesora CPU Intel Core i9-11900 BOX: Výkon ašpirujúci na trón?


Ako veľmi je procesor Intel Core i9-11900 BOX vhodný pre výkonné aplikácie?

Recenzia procesora CPU Intel Core i9-11900 BOX: Výkon ašpirujúci na trón?

Úvod

Intel predstavil svoj najnovší procesor Core i9-11900 BOX, ktorý je určený pre náročných používateľov a herné počítače. Tento procesor je vyrobený pomocou 10nm výrobného procesu a má 8 jadier s možnosťou pretaktovania až na 5,2 GHz. V našej recenzii sa pozrieme na to, či tento procesor skutočne ašpiruje na trón v kategórii výkonu.

Vzhľad a balenie

Procesor Intel Core i9-11900 BOX prichádza v klasickom balení s logom Intelu. Balenie obsahuje samotný procesor, chladič a manuál. Chladič je dostatočne veľký na to, aby udržal procesor na správnej teplote a je jednoduchý na inštaláciu. Vzhľad procesora je klasický a dizajnovo nič zásadné sa nezmenilo oproti predošlým verziám.

Výkon

Testovanie výkonu procesora Intel Core i9-11900 BOX ukázalo, že ide o výkonný procesor s vysokými taktovacími frekvenciami. V benchmarkoch dosiahol tento procesor vysoké skóre a poradil si aj s najnáročnejšími hernými titulmi. V porovnaní s predošlými verziami procesorov Intel je tento procesor o niečo výkonnejší a rýchlejší.

Cena

Cena procesora Intel Core i9-11900 BOX je vysoká a patrí medzi najdrahšie procesory na trhu. Ak hľadáte výkonný procesor s najnovšími technológiami, musíte počítať s tým, že cena bude vysoká. Ak však hľadáte procesor s dobrým pomerom cena/výkon, môžete zvážiť niektorú z predošlých verzií procesorov Intel.

Záver

Procesor Intel Core i9-11900 BOX je výkonný procesor, ktorý určite zaujme náročných používateľov a herných nadšencov. Vysoké taktovacie frekvencie a možnosť pretaktovania na ešte vyššie hodnoty sú jeho najväčšou výhodou. Cena však patrí medzi najvyššie na trhu a preto sa môže zdať pre niektorých používateľov príliš vysoká.

Porovnanie procesora Intel Core i9-11900 BOX s konkurenčnými produktami

Produkt Výkon Cena
AMD Ryzen 9 5900X Vynikajúci Vysoká
Intel Core i9-10900K Výborný Vysoká
AMD Ryzen 7 5800X Dobrý Stredná

Procesor Intel Core i9-11900 BOX sa umiestňuje na čele v kategórii výkonu, ale cena patrí medzi najvyššie na trhu. Ak hľadáte výkonný procesor s dobrým pomerom cena/výkon, môžete zvážiť niektorú z predošlých verzií procesorov Intel alebo konkurenčné procesory od AMD.