Recenzia: Seagate IronWolf Pro 12TB – Výkonný pevný disk pre náročné NAS systémy


Aký je základný výkon tohto pevného disku?

Recenzia: Seagate IronWolf Pro 12TB – Výkonný pevný disk pre náročné NAS systémy

Úvod

Seagate IronWolf Pro 12TB je výkonný pevný disk určený pre náročné NAS systémy. S kapacitou 12 terabajtov ponúka dostatok miesta na ukladanie dát pre domáce aj podnikové použitie. Disk je vyrobený s ohľadom na bezpečnosť dát a ich spoľahlivosť. V tejto recenzii sa pozrieme na jeho vlastnosti a výkonnosť, aby sme zistili, či ide o ideálny disk pre náročné nasadenie.

Vlastnosti

Seagate IronWolf Pro 12TB je vyrobený s ohľadom na vysokú spoľahlivosť a bezpečnosť dát. Disk používa technológie, ktoré minimalizujú riziko straty dát a zvyšujú jeho životnosť. Patrí medzi ne napríklad technológia AgileArray, ktorá zlepšuje výkon disku a znižuje jeho spotrebu energie. Disk je tiež vybavený senzormi, ktoré sledujú jeho teplotu a vibračné pohyby, čím minimalizujú riziko poškodenia disku.

Seagate IronWolf Pro 12TB má kapacitu 12 terabajtov a pracuje s rýchlosťou 7200 otáčok za minútu. Disk podporuje technológiu multi-user až pre 300 užívateľov, čo ho robí ideálnym pre podnikové nasadenie. Disk podporuje tiež technológiu RAID, ktorá zvyšuje bezpečnosť dát a znižuje riziko ich straty.

Disk má pripojenie SATA 6Gb/s a cache veľkosti 256MB. Jeho priemer je 3,5 palca a váži 705 gramov. Disk je kompatibilný s väčšinou NAS systémov, vrátane tých od Synology, QNAP, Asustor a ďalších.

Výkonnosť

Seagate IronWolf Pro 12TB ponúka vysokú výkonnosť a spoľahlivosť. Disk dosahuje rýchlosť čítania a zápisu dát až 250 MB/s, čo z neho robí ideálneho pre náročné aplikácie, vrátane streamovania videa a práce s veľkými súbormi. Disk tiež podporuje technológiu RV Sensor, ktorá minimalizuje riziko straty dát pri práci s viacerými diskami v NAS systéme.

Záver

Seagate IronWolf Pro 12TB je výkonný a spoľahlivý pevný disk určený pre náročné nasadenie v NAS systémoch. Jeho kapacita 12 terabajtov a vysoká výkonnosť ho robia ideálnym pre domáce aj podnikové použitie. Disk je vybavený technológiami, ktoré minimalizujú riziko straty dát a zvyšujú jeho životnosť. Jeho cena je síce vyššia, ale stojí za to investovať do kvalitného disku, ktorý bude spoľahlivo ukladať vaše dáta.

Porovnanie s konkurenciou

Produkt Seagate IronWolf Pro 12TB Western Digital Red Pro 12TB Toshiba N300 12TB HGST Deskstar NAS 12TB
Kapacita 12 TB 12 TB 12 TB 12 TB
Rýchlosť 250 MB/s 250 MB/s 240 MB/s 250 MB/s
Cache 256 MB 256 MB 256 MB 256 MB
Technológie AgileArray, RV Sensor, IronWolf Health 3D Active Balance Plus, NASware 3.0 Dynamic Cache Technology, Error Recovery Control, Ramp Load Technology Rotational Vibration Safeguard, Dual Stage Actuator
Cena 450€ 500€ 420€ 470€

Zhrnutie

Seagate IronWolf Pro 12TB je výkonný a spoľahlivý pevný disk pre náročné NAS systémy. Jeho kapacita a výkonnosť sú porovnateľné s konkurenčnými produktami, ale jeho technológie zvyšujúce spoľahlivosť a bezpečnosť dát robia z neho ideálny disk pre náročné nasadenie. Jeho cena je síce o niečo nižšia ako u niektorých konkurentov, ale stále sa pohybuje v rovnakej cenovej kategórii. Ak hľadáte kvalitný a spoľahlivý disk pre váš NAS systém, Seagate IronWolf Pro 12TB je určite výbornou voľbou.