Recenzia: Výkonná notebooková grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080


Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody NVIDIA GeForce GTX 1080 oproti ostatním grafickým kartám?

Recenzia: Výkonná notebooková grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080

Výkonná notebooková grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080 je aktuálne jedna z najvýkonnejších notebookových grafických kariet na trhu. Táto karta ponúka výborný výkon a dokáže bez problémov zvládnuť aj náročné hry a aplikácie.

Špecifikácie

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080 ponúka 2560 jadier CUDA a 8 GB GDDR5X pamäte. Taktovacia frekvencia karty je 1733 MHz a jej výkon dosahuje až 9 teraflops. Karta podporuje DirectX 12, OpenGL 4.5 a Vulkan.

Okrem toho, karta ponúka aj technológiu NVIDIA G-Sync, ktorá zabezpečuje, že obraz na monitore sa bude plynulo a bez trhania prehrávať v súlade s výkonom karty. Karta tiež podporuje technológiu VR, čo z nej robí ideálnu voľbu pre použitie s virtuálnou realitou.

Výkon

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080 dosahuje vynikajúci výkon a dokáže bez problémov zvládnuť aj náročné hry a aplikácie. V testoch bola karta schopná prehrať aj najnáročnejšie hry s maximálnymi detailami a vysokým rozlíšením. Výkon karty sa ukázal byť o niečo lepší ako u konkurenčných kariet.

Teplota a hlučnosť

Teplota a hlučnosť karty sa ukázali byť veľmi dobré. Karta sa držala na prijateľnej teplote a ventilátory pracovali tichšie ako u konkurenčných kariet. Aj pri vyššom výkone sa karta nezačala prehrievať a zvládala udržať teplotu na stabilnej úrovni.

Cena

Cena karty sa pohybuje vysoko a patrí medzi najdrahšie notebookové grafické karty na trhu. Avšak, ak hľadáte výkonnú grafickú kartu pre svoj notebook, potom NVIDIA GeForce GTX 1080 je určite jednou z najlepších voľieb. Karta ponúka vynikajúci výkon a technológie, ktoré ju robia ideálnou pre hranie hier a prácu s grafikou.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Výkon Teplota Hlučnosť Cena
NVIDIA GeForce GTX 1080 Vynikajúci Dobrá Nízka Vysoká
AMD Radeon RX 580 Dobrý Priemerná Vysoká Stredná
Intel HD Graphics 620 Nízky Dobrá Nízka Nízka
NVIDIA GeForce MX150 Dobrý Priemerná Nízka Vysoká

Ako môžete vidieť z tabuľky, NVIDIA GeForce GTX 1080 ponúka vynikajúci výkon a nízku hlučnosť, ale jej cena je vysoká. AMD Radeon RX 580 ponúka dobrý výkon, ale je hlučnejší a má strednú cenu. Intel HD Graphics 620 ponúka nízky výkon, ale je lacnejší a má nízku hlučnosť. NVIDIA GeForce MX150 ponúka dobrý výkon a nízku hlučnosť, ale má vyššiu cenu ako AMD Radeon RX 580.

V závislosti od vašich potrieb a rozpočtu, môže byť NVIDIA GeForce GTX 1080 alebo iná karta zo zoznamu ideálnou voľbou pre váš notebook.