Recenzia: Výkonná NVIDIA GeForce GTX 1050 pre notebooky


Aký je výkon tejto grafickej karty?

Recenzia: Výkonná NVIDIA GeForce GTX 1050 pre notebooky

Úvod

Ak hľadáte výkonnú grafickú kartu pre svoj notebook, určite by ste mali zvážiť NVIDIA GeForce GTX 1050. Táto grafická karta je určená pre hráčov a náročných používateľov, ktorí potrebujú vysoký výkon pre svoje hry a aplikácie. V tejto recenzii sa pozrieme na výkon a funkcie tejto grafickej karty.

Výkon

NVIDIA GeForce GTX 1050 je vybavená 640 CUDA jadrami a 4 GB GDDR5 pamäťou. Táto grafická karta ponúka vysoký výkon pre hranie hier a náročné aplikácie. V testoch grafickej karty sa ukázalo, že dokáže plynulo hrať hry ako Call of Duty: WWII, Battlefield 1 a Far Cry 5 na vysokých detailoch.

Grafická karta tiež ponúka podporu pre VR, takže ak máte headset na VR, môžete si vychutnať skvelý zážitok z virtuálnej reality. Táto grafická karta tiež podporuje technológiu NVIDIA GameWorks, ktorá zlepšuje vizuálny zážitok v hrách.

Funkcie

NVIDIA GeForce GTX 1050 má niekoľko funkcií, ktoré z nej robia skvelú voľbu pre hráčov a náročných používateľov. Táto grafická karta je vybavená technológiou NVIDIA Ansel, ktorá umožňuje hráčom zachytiť nádherné snímky z hier. Táto funkcia umožňuje hráčom zmeniť polohu kamery a zachytiť snímky s vysokým rozlíšením.

Grafická karta tiež ponúka technológiu NVIDIA G-SYNC, ktorá zlepšuje hrateľnosť hier tým, že synchronizuje obnovovaciu frekvenciu obrazovky s rýchlosťou snímania grafickej karty. To znamená, že obrazovka sa aktualizuje v rovnakom čase, ako grafická karta vykresľuje obraz, čo znižuje trhnutie a zlepšuje vizuálny zážitok.

Zhrnutie

NVIDIA GeForce GTX 1050 je skvelá voľba pre hráčov a náročných používateľov, ktorí potrebujú vysoký výkon pre svoje hry a aplikácie. Táto grafická karta ponúka vysoký výkon a niekoľko skvelých funkcií, ktoré zlepšujú vizuálny zážitok. Ak hľadáte výkonnú grafickú kartu pre svoj notebook, NVIDIA GeForce GTX 1050 by mala byť vaša voľba.

Porovnanie s konkurenciou

Grafická karta CUDA jadrá Pamäť VR podpora Cena
NVIDIA GeForce GTX 1050 640 4 GB GDDR5 Áno 180 €
AMD Radeon RX 560 1024 4 GB GDDR5 Áno 190 €
NVIDIA GeForce GTX 1060 1280 6 GB GDDR5 Áno 280 €
AMD Radeon RX 580 2304 8 GB GDDR5 Áno 310 €

Ak sa pozrieme na porovnanie s konkurenciou, NVIDIA GeForce GTX 1050 má nižšie CUDA jadrá a menej pamäte ako niektoré iné grafické karty v cenejšej kategórii. Avšak, ak hľadáte výkonnú grafickú kartu s podporou VR za rozumnú cenu, NVIDIA GeForce GTX 1050 je skvelou voľbou. Konkurenčné grafické karty, ako AMD Radeon RX 560 a NVIDIA GeForce GTX 1060, sú drahšie a majú viac výkonu, ale NVIDIA GeForce GTX 1050 ponúka skvelú rovnováhu medzi výkonom a cenou.