Recenzia: Výkonný externý modrý SSD pevný disk Samsung s kapacitou 1TB (MU-PC1T0H/WW)


Jaký je rozměr tohoto externího SSD disku?

Recenzia: Výkonný externý modrý SSD pevný disk Samsung s kapacitou 1TB (MU-PC1T0H/WW)

Úvod

Externé pevné disky sú dnes neodmysliteľnou súčasťou našich životov. S rastúcim množstvom dát, ktoré potrebujeme uchovávať a prenášať, je dôležité mať spoľahlivé úložisko, ktoré nám poskytne dostatočnú kapacitu a rýchlosť. Jedným z najlepších produktov na trhu je výkonný externý modrý SSD pevný disk Samsung s kapacitou 1TB (MU-PC1T0H/WW). V tejto recenzii sa pozrieme na jeho vlastnosti, výkon a porovnáme ho s konkurenčnými produktmi.

Vlastnosti

Samsung MU-PC1T0H/WW je externý SSD pevný disk s kapacitou 1TB. Jeho modré prevedenie je moderné a elegantné, čo ho robí príťažlivým pre každého používateľa. Disk je vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré zaisťujú jeho odolnosť voči nárazom a poškriabaniu. S rozmermi 74 x 57,3 x 10,5 mm a hmotnosťou iba 51 g je veľmi kompaktný a ľahko prenositeľný.

Výkon

Jednou z hlavných výhod tohto externého disku je jeho vysoký výkon. Vďaka použitiu SSD technológie dosahuje vysoké rýchlosti čítania a zápisu dát. Disk je vybavený rozhraním USB 3.1 Gen 2, čo umožňuje prenos dát s rýchlosťou až 540 MB/s. To je zhruba 4-krát rýchlejšie ako tradičné externé pevné disky. S touto rýchlosťou môžete prenášať veľké súbory a zálohovať dáta v priebehu niekoľkých sekúnd.

Konkurencia

Aby sme lepšie porovnali produkt Samsung MU-PC1T0H/WW s konkurenciou, vytvorili sme tabuľku s tromi konkurenčnými produktmi:

Produkt Kapacita Rýchlosť čítania Rýchlosť zápisu Cena
Samsung MU-PC1T0H/WW 1TB 540 MB/s 540 MB/s 199,99€
Western Digital WD_Black P50 Game Drive 1TB 2000 MB/s 2000 MB/s 269,99€
SanDisk Extreme Portable SSD 1TB 550 MB/s 550 MB/s 149,99€
Seagate Backup Plus Portable HDD 1TB 120 MB/s 120 MB/s 99,99€

Z tabuľky je zrejmé, že Samsung MU-PC1T0H/WW ponúka rovnakú kapacitu ako ostatné produkty, ale s výrazne vyššou rýchlosťou čítania a zápisu dát. Je však trochu drahší ako SanDisk Extreme Portable SSD, ale stále lacnejší ako Western Digital WD_Black P50 Game Drive. V porovnaní s konkurenčným produktom Seagate Backup Plus Portable HDD je Samsung MU-PC1T0H/WW oveľa rýchlejší, ale tiež drahší.

Záver

Výkonný externý modrý SSD pevný disk Samsung s kapacitou 1TB (MU-PC1T0H/WW) je vynikajúci produkt, ktorý ponúka vysoký výkon a spoľahlivé úložisko pre vaše dáta. Jeho kompaktný a elegantný dizajn robí z neho skvelého spoločníka na cesty. S rýchlosťou čítania a zápisu dát až 540 MB/s je ideálny pre prenos veľkých súborov a rýchlu zálohu dát. Napriek tomu, že je trochu drahší ako niektoré konkurenčné produkty, stále ponúka vynikajúci pomer ceny a výkonu. Ak hľadáte spoľahlivý a výkonný externý disk, Samsung MU-PC1T0H/WW je skvelou voľbou.