Recenzia: WD Elements Desktop – spoľahlivý pevný disk s obrovskou kapacitou 6TB


Aká je maximálna rýchlosť prenosu súborov na disku WD Elements Desktop?

Recenzia: WD Elements Desktop – spoľahlivý pevný disk s obrovskou kapacitou 6TB

Vzhľad a konštrukcia

WD Elements Desktop je externý pevný disk, ktorý sa dodáva v čiernom plastovom puzdre. Jeho konštrukcia je veľmi jednoduchá a rovnako aj dizajn. Disk má hladký povrch a je celkovo veľmi ľahký na prenášanie. Na zadnej strane sa nachádzajú dva porty – jeden pre napájanie a druhý pre pripojenie k počítaču cez USB 3.0. Celkový dojem z vzhľadu a konštrukcie je veľmi pozitívny.

Kapacita a rýchlosť

WD Elements Desktop má obrovskú kapacitu 6TB, čo znamená, že je ideálny pre ukladanie veľkého množstva súborov, videí a fotografií. Disk je kompatibilný s počítačmi s operačnými systémami Windows a macOS. Rýchlosť prenosu dát je vynikajúca vďaka USB 3.0. Pretože disk je napájaný externým zdrojom, je tiež veľmi spoľahlivý a stabilný.

Softvér a zabezpečenie

WD Elements Desktop neprichádza s žiadnym softvérom, ale pripojenie k počítaču a používanie disku je veľmi jednoduché a intuitívne. Disk tiež neobsahuje žiadne zabezpečenie, takže ak chcete uchovať svoje dáta v bezpečí, budete musieť použiť iné metódy, ako napríklad zálohovanie do cloudu alebo použitie softvéru na zabezpečenie.

Cena a hodnotenie

WD Elements Desktop je veľmi dobrým externým pevným diskom s obrovskou kapacitou a vynikajúcou rýchlosťou prenosu dát. Jeho cena je v porovnaní s konkurenčnými produktmi na trhu veľmi konkurencieschopná. Celkovo by som tento produkt hodnotil ako veľmi spoľahlivý a vynikajúci pre ukladanie veľkého množstva dát.

Porovnanie produktu „Recenzia: WD Elements Desktop – spoľahlivý pevný disk s obrovskou kapacitou 6TB“ s 3 konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Rýchlosť prenosu dát Cena
WD Elements Desktop 6TB USB 3.0 €139.99
Seagate Expansion Desktop 6TB USB 3.0 €149.99
Toshiba Canvio Advance 4TB USB 3.0 €119.99
LaCie Rugged Mini 4TB USB 3.0 €179.99

V porovnaní s konkurenčnými produktmi má WD Elements Desktop veľkú výhodu v cene, pričom ponúka rovnakú kapacitu a rýchlosť prenosu dát. Seagate Expansion Desktop a Toshiba Canvio Advance sú oba veľmi dobré externé pevné disky, ale majú nižšiu kapacitu ako WD Elements Desktop. Na druhej strane, LaCie Rugged Mini je drahší externý pevný disk s menšou kapacitou ako WD Elements Desktop. Celkovo by som teda odporúčal WD Elements Desktop ako najlepšiu voľbu pre tých, ktorí potrebujú veľkú kapacitu a vynikajúcu rýchlosť prenosu dát za prijateľnú cenu.