Recenzia: WD_BLACK 12TB D10 Game Drive – Najlepší pevný disk pre Xbox One


Ako rýchlo je možné súbory ukladať a načítavať na WD_BLACK 12TB D10 Game Drive?

Recenzia: WD_BLACK 12TB D10 Game Drive – Najlepší pevný disk pre Xbox One

Úvod

Ak máte Xbox One, potom viete, že interný disk s kapacitou 1 TB nepostačuje na ukladanie hier, aplikácií, hudby a filmov. Našťastie, existujú externé pevné disky, ktoré vám umožňujú rozšíriť pamäť vašej konzoly. Medzi najlepšími voľbami je WD_BLACK 12TB D10 Game Drive od spoločnosti Western Digital.

Špecifikácie

WD_BLACK 12TB D10 Game Drive ponúka neuveriteľnú kapacitu 12 TB, čo vám umožní ukladať až 300 hier, v závislosti na ich veľkosti. Je to dostatočne veľká kapacita pre každého hráča, ktorý má radi veľa hier a nechce mať problémy s ukladaním a mazaním starých hier.

Disk má rýchlosť prenosu dát až 250 MB/s, čo znamená, že prenos súborov bude rýchly a efektívny. Disk je tiež vybavený 7200 RPM diskom, ktorý zabezpečuje rýchle nahrávanie hier.

WD_BLACK 12TB D10 Game Drive je kompatibilný s Xbox One, Xbox One S a Xbox One X, čo znamená, že môžete svoje hry a dáta presunúť z jednej konzoly na druhú bez problémov. Disk má tiež dva porty USB 3.2 Type-A, čo vám umožní pripojiť ďalšie zariadenia, ako sú ovládače alebo slúchadlá.

Disk je tiež navrhnutý tak, aby bol odolný a spoľahlivý. Má robustné kovové telo a ochranu pred nárazmi, čo znamená, že váš drahocenný obsah bude chránený.

Testovanie

Testoval som WD_BLACK 12TB D10 Game Drive na Xbox One X a mal som možnosť porovnať ho s inými externými pevnými diskami. Pri prenose súborov som si všimol, že prenos dát bol rýchlejší ako u iných diskov, ktoré som skúšal. Hry som tiež nahrával rýchlejšie a bez problémov.

Disk som tiež testoval na odolnosť a zistil som, že je naozaj odolný. Vyskúšal som ho pádom z výšky a bol som prekvapený, ako dobre si vedie.

Jedna vec, ktorú by som chcel zdôrazniť, je, že disk je trochu väčší ako iné externé pevné disky, ale to je očakávané s kapacitou 12 TB.

Záver

Celkovo povedané, WD_BLACK 12TB D10 Game Drive je najlepší externý pevný disk pre Xbox One, na trhu. Poskytuje neuveriteľnú kapacitu a rýchlosť prenosu dát, je odolný a spoľahlivý. Ak hľadáte externý pevný disk pre svoju Xbox One, odporúčam WD_BLACK 12TB D10 Game Drive.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Rýchlosť prenosu dát Cena
WD_BLACK 12TB D10 Game Drive 12 TB 250 MB/s 399,99 €
Seagate Game Drive Hub 8TB 8 TB 160 MB/s 199,99 €
Toshiba Canvio Advance 4TB 4 TB 120 MB/s 104,99 €
Maxtor Portable 2TB 2 TB 120 MB/s 69,99 €

WD_BLACK 12TB D10 Game Drive je drahší ako niektoré konkurenčné produkty, ale výrazne prekonáva ich kapacitu a rýchlosť prenosu dát. Ak hľadáte veľa miesta na ukladanie hier a chcete rýchly prenos dát, potom je najlepšou voľbou WD_BLACK 12TB D10 Game Drive. Ak hľadáte lacnejší externý pevný disk, môžete zvážiť Seagate Game Drive Hub 8TB alebo Toshiba Canvio Advance 4TB. Ak vám stačí menšia kapacita, potom môžete zvážiť Maxtor Portable 2TB, ktorý je najlacnejší z porovnávaných produktov.