Resident Evil 5


Are there any unique weapons or items introduced in Resident Evil 5?

Resident Evil 5 – recenzia

Príbeh

Resident Evil 5 sa odohráva v Afrike, kde hráči kontrolujú Chrisa Redfielda a jeho novú kolegyňu Shevu Alomar, ktorí sú na stope bioteroristov. Hlavným zdrojom bioterorizmu je nový virus Ozwell E. Spencer, ktorý je vyvinutý z T-vírusu z predošlých Resident Evil hier. Hráči sa musia prebiť cez rôzne miesta v Afrike, v boji s množstvom nebezpečných nepriateľov, aby nakoniec zastavili šírenie vírusu a zničili bioteroristov.

Hrateľnosť

Hrateľnosť v Resident Evil 5 bolo veľmi dobre zvládnuté. Hráči majú k dispozícii množstvo zbraní a vylepšení, ktoré môžu použiť na prežitie. Hráči môžu hrať sami alebo s kamarátom v kooperatívnom móde, ktorý bol veľmi dobre vymyslený. Kooperatívny mód umožňuje hráčom pomoc a spoluprácu v bojoch s nepriateľmi, čo robí hru oveľa zábavnejšou. Na druhej strane, niektoré úrovne boli príliš ťažké a vyžadovali by viac trpezlivosti a cviku.

Grafika

Grafika v Resident Evil 5 bola úžasná. Hra obsahuje detailné prostredia a postavy, ktoré vyzerajú veľmi realisticky. Efekty boli tiež veľmi dobre vypracované. Vizualizácia krvi a zranení boli veľmi realistické, čo dodávalo hre na napätí a atmosfére.

Zvuk

Zvuk v Resident Evil 5 bol tiež veľmi dobre vypracovaný. Hra obsahuje úžasnú hudbu a zvukové efekty, ktoré dodávajú hre na atmosfére. Zvuky zbrane a výbuchy boli veľmi realistické, čo robí hru ešte zábavnejšou.

Záver

Resident Evil 5 je skvelá hra s úžasnou grafikou a hrateľnosťou. Hra je určená pre fanúšikov survival hororu a akcie, ktorí sa neboja bojovať s nebezpečnými nepriateľmi. Hra má svoje nedostatky, ale v celkovom súhrne je to veľmi zábavná a zaujímavá hra.

Minimálne požiadavky na hardvér

Komponent Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows XP
Procesor Intel Pentium D @ 2.66GHz / AMD Athlon 64 X2 3600+
RAM 2 GB
Grafická karta NVIDIA GeForce 6800 / ATI Radeon HD 2400 Pro
Voľné miesto na disku 8 GB