Revolučná grafická karta NVIDIA Titan Xp – recenzia


Aký je cenový rozsah grafickej karty NVIDIA Titan Xp?

Revolučná grafická karta NVIDIA Titan Xp – recenzia

Úvod

NVIDIA je jedným z najväčších hráčov na trhu s grafickými kartami. Ich posledným prírastkom do rodiny Titan je NVIDIA Titan Xp. Táto grafická karta je určená pre nadšencov a profesionálov, ktorí potrebujú vysoký výkon pre svoju prácu alebo hranie hier. V tejto recenzii sa pozrieme na to, čo NVIDIA Titan Xp môže ponúknuť.

Špecifikácie

NVIDIA Titan Xp je vybavená 3840 CUDA jadrami, 12 GB GDDR5X pamäťou a jadrom GP102 s frekvenciou 1.6 GHz. Táto grafická karta má tiež 12 TFLOPS výkonu, 240 texturovacích jednotiek a 96 ROP jednotiek. NVIDIA Titan Xp má tiež podporu pre rozhranie PCIe 3.0 s maximálnou šírkou pásma až 11 GB/s.

Dizajn

NVIDIA Titan Xp má veľmi pôsobivý dizajn. Je to veľmi veľká grafická karta s dĺžkou 267 mm a výškou 111 mm. Táto grafická karta má tiež dvojslotový design, takže bude potrebné mať dostatok miesta v počítačovej skrini. Titan Xp je tiež vybavený veľkým chladičom s dvojitým ventilátorom, ktorý udržuje teplotu na úrovni.

Výkon

NVIDIA Titan Xp je jednou z najvýkonnejších grafických kariet na trhu. V testoch sa ukázalo, že má výkon o 20% vyšší ako predchádzajúca generácia Titan X. Táto grafická karta je schopná plynule hrať hry v rozlíšení 4K pri maximálnych detailoch. Titan Xp je tiež špecializovaná pre prácu s umelou inteligenciou, takže bude ideálna pre ľudí, ktorí sa zaoberajú strojovým učením alebo inou formou AI.

Cena

NVIDIA Titan Xp je veľmi drahá grafická karta. Jej cena sa pohybuje okolo 1200 eur. Táto cena je vysoká, ale pre profesionálov a nadšencov, ktorí potrebujú vysoký výkon, to môže byť oprávnená investícia.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

1. AMD Radeon RX 580

AMD Radeon RX 580 je oveľa lacnejšia alternatíva k NVIDIA Titan Xp. Táto grafická karta má 2304 stream procesorov, 8 GB GDDR5 pamäť a jadro Polaris s frekvenciou 1.3 GHz. RX 580 má tiež podporu pre PCIe 3.0 a maximálnu šírku pásma až 256 GB/s. Výkon RX 580 je oveľa nižší ako NVIDIA Titan Xp, ale stále je dostatočný pre väčšinu hier pri rozlíšení 1080p.

2. NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti je jeden z najlepších konkurentov NVIDIA Titan Xp. Táto grafická karta má 3584 CUDA jadier, 11 GB GDDR5X pamäť a jadro GP102 s frekvenciou 1.6 GHz. GTX 1080 Ti má tiež podporu pre PCIe 3.0 a maximálnu šírku pásma až 484 GB/s. Výkon GTX 1080 Ti je o niečo nižší ako NVIDIA Titan Xp, ale stále je schopný plynule hrať hry v rozlíšení 4K.

3. AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 64 je novým prírastkom do rodiny Radeon. Táto grafická karta má 4096 stream procesorov, 8 GB HBM2 pamäť a jadro Vega s frekvenciou 1.6 GHz. RX Vega 64 má tiež podporu pre PCIe 3.0 a maximálnu šírku pásma až 484 GB/s. Výkon RX Vega 64 je o niečo nižší ako NVIDIA Titan Xp, ale stále je schopný plynule hrať hry v rozlíšení 4K.

Záver

NVIDIA Titan Xp je veľmi výkonná grafická karta, ktorá je určená pre nadšencov a profesionálov. Táto grafická karta má vysoký výkon a je schopná plynule hrať hry v rozlíšení 4K. Je to ale veľmi drahá grafická karta, takže nie je pre každého. Ak hľadáte alternatívu, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti je dobrá voľba.