Rune Factory 5


What kind of farming and crafting activities can players engage in within the game’s world?

Recenzia hry Rune Factory 5

Základné informácie

Rune Factory 5 je počítačová hra typu RPG (Role-Playing Game), ktorú vyvinula a vydala spoločnosť Marvelous Inc. Hra bola uvedená na trh 20. mája 2021, dostupná je pre platformy Nintendo Switch a Microsoft Windows. Je to už piata časť série Rune Factory, ktorá sa vyznačuje kombináciou herných prvkov z RPG a farmárskych hier.

Príbeh a herný svet

Hra sa odohráva v fantasy svete, kde hráč preberá rolu nového obyvateľa mestečka Rigbarth. Hlavným cieľom je pomôcť miestnym postavám a zároveň ochrániť mesto pred nebezpečnými monštrami. V priebehu hry hráč objavuje nové oblasti a plní rôzne úlohy. Príbeh je viac-menej lineárny, ale ponúka aj viacero vedľajších úloh a možností, ako si vylepšiť svoju farmu a vybaviť sa na boj.

Herné mechaniky

Hra kombinuje prvky RPG, ako sú boje s monštrami, získavanie skúseností a levelov, s prvky farmárskej hry, ako je pestovanie a zber plodov, chov zvierat a výroba rôznych predmetov. Hráč si môže postaviť vlastnú farmu, ktorú môže vylepšovať a rozširovať. V boji s monštrami môže používať rôzne zbrane a má k dispozícii aj pomocné postavy s vlastnými schopnosťami.

Grafika a zvuk

Hra má farebnú a pútavú grafiku, ktorá v kombinácii s veselou hudbou vytvára príjemnú atmosféru. Animácie postáv sú dobre spracované a detaily prostredia sú pekne vykreslené. Zvukové efekty sú tiež kvalitné a prispievajú k celkovému zážitku z hry.

Záver

Rune Factory 5 je veľmi zábavná hra, ktorá ponúka kombináciu RPG a farmárskej hry. Hráči, ktorí majú radi tento typ hier, určite nebudú sklamaní. Hra má množstvo obsahu a ponúka viacero možností, ako si ju užiť. Grafika a zvuk sú kvalitné a prispievajú k celkovému zážitku z hrania.

Minimálne požiadavky na hardvér

Platforma Minimálne požiadavky
Nintendo Switch Operačný systém: Nintendo Switch
Procesor: NVIDIA Custom Tegra
Pamäť: 4 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA G20M Maxwell-based GPU
Voľné miesto na disku: 12 GB
Microsoft Windows Operačný systém: Windows 8.1
Procesor: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz
Pamäť: 4 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 660
Voľné miesto na disku: 12 GB