Rýchle a spoľahlivé ukladanie dát s externým SSD pevným diskom Samsung 1TB


Ako spoľahlivý je externý SSD pevný disk Samsung 1TB?

Rýchle a spoľahlivé ukladanie dát s externým SSD pevným diskom Samsung 1TB

Úvod

Externé pevné disky sú stále populárnejšie, pretože poskytujú užívateľom možnosť ukladania veľkého množstva dát a ich prenosu medzi rôznymi zariadeniami. Dnes sa pozrieme na externý SSD pevný disk od spoločnosti Samsung s kapacitou 1TB, ktorý je rýchly a spoľahlivý. V tejto recenzii sa pozrieme na jeho výhody a nevýhody, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, či je pre vás ten správny.

Prehľad funkcií

Externý SSD pevný disk Samsung 1TB je výkonný a spoľahlivý. Jeho kapacita 1TB vám umožní ukladať a prenášať veľké množstvo dát, ako sú fotografie, videá, hudba a ďalšie súbory. Disk je vybavený USB 3.1 Gen 2 rozhraním, ktoré zabezpečuje vysokú rýchlosť prenosu dát. Preto môžete rýchlo preniesť veľké súbory a dokonca aj celé filmy. SSD technológia zabezpečuje vysokú rýchlosť čítania a zápisu, čo je dôležité pre používateľov, ktorí pracujú s veľkými súbormi.

Disk je kompaktný a ľahký, takže ho môžete ľahko prenášať so sebou. Jeho rozmery sú 74 x 57,3 x 10,5 mm a váži len 51 gramov. Je k dispozícii v dvoch farbách: striebornej a čiernej.

Disk je kompatibilný s rôznymi operačnými systémami, vrátane Windows, Mac a Android. Pre používateľov Macu je k dispozícii aj špeciálna verzia softvéru Samsung Portable SSD pre lepšiu kompatibilitu.

Výhody

Jednou z hlavných výhod tohto externého SSD pevného disku je jeho rýchlosť. S USB 3.1 Gen 2 rozhraním a SSD technológiou je prenos dát rýchly a efektívny. Dokonca aj veľké súbory sa dajú preniesť rýchlo a bez problémov.

Disk je tiež spoľahlivý a odolný. SSD technológia zabezpečuje, že disk odoláva nárazom a vibráciám, čo je dôležité pre používateľov, ktorí ho často prenášajú so sebou. Disk tiež obsahuje AES 256-bitové hardvérové šifrovanie, ktoré zabezpečuje, že súbory sú chránené pred neoprávneným prístupom.

Kompaktný a ľahký dizajn robí tento disk ideálnym pre používateľov, ktorí potrebujú ukladať veľké množstvo dát, ale zároveň potrebujú prenosný a ľahko prenositeľný disk. Jeho rozmery a hmotnosť z neho robia ideálneho spoločníka pre cestovanie.

Nevýhody

Jednou z nevýhod tohto disku je jeho cena. Externé SSD pevné disky sú zvyčajne drahšie ako externé pevné disky s klasickým HDD, pretože majú rýchlejšie prenosové rýchlosti a sú odolnejšie. Pre niektorých užívateľov môže byť cena tohto disku príliš vysoká.

Disk tiež nemá veľa portov, čo môže byť pre niektorých užívateľov problém, ak potrebujú pripojiť viac zariadení naraz. Iba jeden USB-C port znamená, že nemôžete pripojiť viac zariadení naraz, ak nemáte hub.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Na záver sme vypracovali tabuľku porovnávajúcu externý SSD pevný disk Samsung 1TB s tromi konkurenčnými produktmi.

Produkt Kapacita Rýchlosť prenosu dát Odolnosť Cena
Samsung 1TB 1TB USB 3.1 Gen 2, SSD Odolný voči nárazom a vibráciám, AES 256-bitové šifrovanie 229,99€
SanDisk Extreme Portable SSD 1TB 1TB USB 3.1 Gen 2, SSD Odolný voči vode, prachu a nárazom, AES 256-bitové šifrovanie 224,99€
Seagate Fast SSD 1TB 1TB USB 3.0, SSD Odolný voči nárazom a vibráciám 153,99€
WD My Passport SSD 1TB 1TB USB 3.1 Gen 2, SSD Odolný voči nárazom, AES 256-bitové šifrovanie 199,99€

Z tabuľky vidíme, že Samsung 1TB a SanDisk Extreme Portable SSD majú podobné funkcie a cenu. Oba disky sú odolné voči nárazom a vibráciám, majú AES 256-bitové šifrovanie a rýchlosť prenosu dát USB 3.1 Gen 2. Seagate Fast SSD je najlacnejší z týchto diskov, ale má nižšiu rýchlosť prenosu dát a neobsahuje žiadne šifrovanie súborov. WD My Passport SSD má podobné funkcie ako Samsung 1TB a SanDisk Extreme Portable SSD, ale je drahší než Seagate Fast SSD.

Záver

Externý SSD pevný disk Samsung 1TB je výkonný a spoľahlivý disk, ktorý je ideálny pre používateľov, ktorí potrebujú ukladať a prenášať ve