Rýchly a spoľahlivý externý pevný disk s kapacitou 8TB od spoločnosti WD


Je tento externý pevný disk kompatibilný s operačným systémom Windows 10?

Rýchly a spoľahlivý externý pevný disk s kapacitou 8TB od spoločnosti WD

Úvod

V dnešnej dobe, kedy sú digitálne dáta nevyhnutnou súčasťou nášho života, je dôležité mať k dispozícii spoľahlivé a rýchle úložisko. Preto sme sa rozhodli otestovať externý pevný disk od spoločnosti WD s kapacitou 8TB.

Špecifikácie

Externý pevný disk od spoločnosti WD má kapacitu 8TB a pripája sa k počítaču cez rozhranie USB 3.0. Disk má kompaktné rozmery a jeho hmotnosť je len 1,06 kg. Disk je kompatibilný s operačnými systémami Windows aj MacOS.

Výkon

Pri prenose dát sme zaznamenali vysokú rýchlosť, ktorá sa pohybovala okolo 150MB/s. To znamená, že prenos súborov s veľkosťou 1GB trval len niekoľko sekúnd. Disk taktiež umožňuje rýchle zálohovanie dát pomocou softvéru WD Backup.

Spoločnosť WD

Spoločnosť WD je svetový líder v oblasti úložných riešení. Ich produkty sú známe svojou spoľahlivosťou a vysokou kvalitou. V prípade akýchkoľvek problémov s produktom je možné využiť technickú podporu spoločnosti WD.

Záver

Celkovo, externý pevný disk od spoločnosti WD s kapacitou 8TB predstavuje vynikajúce úložisko pre každého, kto potrebuje dostatok miesta pre svoje digitálne dáta. Rýchlosť prenosu dát je vysoká a softvér WD Backup umožňuje jednoduché zálohovanie dát. Spoločnosť WD je známa svojou spoľahlivosťou a kvalitou, takže si môžete byť istí, že produkt bude slúžiť dlhé roky.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Produkt Kapacita Rozhranie Rýchlosť prenosu dát Cena
WD 8TB externý pevný disk 8TB USB 3.0 150MB/s 300€
Seagate 8TB externý pevný disk 8TB USB 3.0 120MB/s 280€
Toshiba 8TB externý pevný disk 8TB USB 3.0 130MB/s 320€
LaCie 8TB externý pevný disk 8TB Thunderbolt 3 240MB/s 500€

Z tabuľky vyplýva, že externý pevný disk od spoločnosti WD s kapacitou 8TB ponúka najlepšiu hodnotu za peniaze. Rýchlosť prenosu dát je v porovnaní s konkurenčnými produktmi vysoká a cena je oproti iným výrobcom prijateľnejšia. LaCie ponúka vyššiu rýchlosť prenosu dát, ale za výrazne vyššiu cenu.