Rýchly a spoľahlivý externý pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB


Aká je rýchlosť prenosu údajov tohto externého pevného disku?

Rýchly a spoľahlivý externý pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB

Úvod

Dnes sa pozrieme na produkt od spoločnosti Western Digital, konkrétne na externý pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB. Ako názov napovedá, tento produkt je externým hardiskom, ktorý využíva SSD technológiu.

Špecifikácie

Disk má kapacitu 2TB a napája sa prostredníctvom USB 3.0. Podporuje rýchlosť prenosu dát až 400 MB/s, čo z neho robí jednoznačne jeden z najrýchlejších externých diskov na trhu. Taktiež je kompatibilný s operačnými systémami Windows aj Mac.

Disk je tiež odolný voči nárazom a prevráteniu a taktiež má zabudovanú ochranu proti vibráciám. To znamená, že je vhodný pre použitie aj v náročnejších podmienkach, napríklad na cestách.

Design

Externý disk má veľmi jednoduchý a minimalistický dizajn. Celý disk je v čiernej farbe a má hladkú povrchovú úpravu. Na prednej strane sa nachádza malý LED indikátor, ktorý signalizuje, či je disk zapnutý alebo nie.

Disk je tiež veľmi ľahký a kompaktný, čo z neho robí ideálny spoločník na cesty. Jeho rozmery sú 8.9 x 7.6 x 1.5 cm a váži iba 51 gramov.

Výkon

Externý pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB ponúka vynikajúci výkon. Jeho rýchlosť prenosu dát až 400 MB/s z neho robí jednoznačne najrýchlejší externý disk, ktorý som kedy používal.

Navyše, SSD technológia zaručuje rýchly prístup k súborom a minimálny čas na načítanie a ukladanie dát. To znamená, že sa dokáže popasovať aj s náročnejšími úlohami, ako je napríklad editovanie videa alebo prehrávanie hier priamo z disku.

Cena

Cena tohto produktu je pomerne vysoká, avšak to je očakávané vzhľadom na jeho vynikajúce vlastnosti. Na trhu sa dá nájsť od cca 300€, čo z neho robí jeden z najdrahších externých diskov. Avšak, ak hľadáte vysoko výkonný a spoľahlivý externý disk, určite sa oplatí investovať do tohto produktu.

Záver

Rýchly a spoľahlivý externý pevný disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB je vynikajúci produkt od spoločnosti Western Digital. Jeho rýchlosť prenosu dát až 400 MB/s a SSD technológia z neho robia jednoznačne jeden z najlepších externých diskov na trhu. Navyše, jeho odolnosť voči nárazom a vibráciám z neho robí ideálny spoločník na cesty. Avšak, jeho vysoká cena môže byť pre niektorých užívateľov prekážkou.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Tabuľka nižšie porovnáva externý disk WD Elements SE SSD s kapacitou 2TB s 3 konkurenčnými produktmi.

Produkt Kapacita Rýchlosť prenosu dát Cena
WD Elements SE SSD 2TB 2TB 400 MB/s 300€
Samsung T7 Touch 2TB 2TB 1050 MB/s 390€
SanDisk Extreme Pro Portable SSD 2TB 2TB 1050 MB/s 400€
Seagate Fast SSD 2TB 2TB 540 MB/s 250€

Ako môžeme vidieť z tabuľky, výkon SSD disku WD Elements SE je najslabší v porovnaní s ostatnými produktmi. Avšak, jeho cena je najnižšia zo všetkých a jeho odolnosť voči nárazom a vibráciám je výnimočná. Ak teda hľadáte spoľahlivý a odolný externý disk, ktorý má vynikajúcu cenu, WD Elements SE SSD by mohol byť pre vás ten správny produkt.

Samsung T7 Touch a SanDisk Extreme Pro Portable SSD sú o niečo drahšie, avšak ponúkajú oveľa vyššiu rýchlosť prenosu dát a sú vhodnejšie pre používateľov, ktorí potrebujú rýchly a výkonný externý disk.

Seagate Fast SSD je cenovo najdostupnejším produktom v porovnaní a jeho rýchlosť prenosu dát je tiež pomerne vysoká. Avšak, jeho odolnosť voči nárazom a vibráciám nie je taká vynikajúca ako u ostatných produktov v porovnaní.

Celkovo, výber externého disku závisí od vašich potrieb a požiadaviek. Ak potrebujete spoľahlivý a odolný disk za vynikajúcu cenu, WD Elements SE SSD je pre vás ten správny produkt. Ak hľadáte rýchly a výkonný disk, Samsung T7 Touch alebo SanDisk Extreme Pro Portable SSD by mohli byť lepšou voľbou.