Rýchly a spoľahlivý pevný disk WD BLACK s kapacitou 4TB


Aké sú záručné podmienky pre tento pevný disk WD BLACK?

Rýchly a spoľahlivý pevný disk WD BLACK s kapacitou 4TB

Popis produktu

WD BLACK je pevný disk so špičkovými vlastnosťami určený pre náročné používateľov. S kapacitou 4TB poskytuje dostatok miesta pre ukladanie veľkého množstva dát, vrátane hier, videí a fotografií. Disk je vybavený technológiou NoTouch Ramp Load, ktorá chráni diskové hlavy a zvyšuje spoľahlivosť. Okrem toho má WD BLACK 7200 otáčok za minútu a 256MB vyrovnávaciu pamäť, čo zabezpečuje vysokú rýchlosť prenosu dát.

Výhody

Jednou z hlavných výhod WD BLACK je jeho spoľahlivosť. Technológia NoTouch Ramp Load chráni diskové hlavy pred poškodením a zvyšuje jeho životnosť. Disk má tiež veľkú kapacitu, čo umožňuje ukladanie veľkého množstva dát. Vďaka rýchlosti 7200 otáčok za minútu a 256MB vyrovnávacej pamäti sa dáta prenášajú rýchlo a efektívne.

Nevýhody

Jednou z nevýhod WD BLACK môže byť jeho cena. Je to jedna z najdrahších možností medzi pevnými diskami s podobnou kapacitou. Okrem toho disk môže byť hlučnejší ako niektoré iné možnosti, ale to je cena, ktorú treba zaplatiť za jeho vysokú rýchlosť.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Tabuľka nižšie porovnáva WD BLACK s tromi konkurenčnými produktmi: Seagate Barracuda, Toshiba X300 a Samsung 860 QVO.

Produkt Kapacita Otáčky za minútu Vyrovnávacia pamäť Cena
WD BLACK 4TB 7200 256MB 239,99 €
Seagate Barracuda 4TB 5400 256MB 119,99 €
Toshiba X300 4TB 7200 128MB 179,99 €
Samsung 860 QVO 4TB N/A 4GB 499,99 €

Ako vidieť v tabuľke, WD BLACK je najrýchlejší a najspoľahlivejší z týchto produktov, ale aj najdrahší. Seagate Barracuda je lacnejšia alternatíva, ale s nižšou rýchlosťou otáčok. Toshiba X300 má podobné vlastnosti ako WD BLACK, ale s menšou vyrovnávacou pamäťou. Samsung 860 QVO je najdrahší z týchto produktov a má menšiu vyrovnávaciu pamäť, ale je vybavený technológiou QLC, ktorá umožňuje ukladanie ešte väčšieho množstva dát.

Záver

WD BLACK je vynikajúci pevný disk pre náročných používateľov, ktorí potrebujú spoľahlivý a rýchly disk s veľkou kapacitou. Jeho technológia NoTouch Ramp Load a vysoká rýchlosť otáčok robia z neho jednu z najspoľahlivejších a najrýchlejších možností na trhu. Aj keď je to jedna z najdrahších možností, cena sa oplatí pre tých, ktorí potrebujú vysokú rýchlosť a spoľahlivosť.