Tempest 4000


Can you customize your ship in Tempest 4000?

Recenzia: Tempest 4000

Základné informácie o hre

Tempest 4000 je počítačová hra z roku 2018, ktorá je pokračovaním kultového arkádového titulu Tempest z roku 1981. Hra bola vyvinutá a vydávaná spoločnosťou Llamasoft a je dostupná na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One.

Hráč sa ujme ovládania vesmírneho plavidla, ktoré sa pohybuje po rôznych úrovniach a musí sa brániť proti rôznym nepriateľom. Hra je založená na princípe tzv. „tunnel shooter“, čo znamená, že hráč sa pohybuje v rôznych tuneloch a musí sa vyhýbať prekážkam a zároveň strieľať na nepriateľov.

Herné mechaniky a grafika

Tempest 4000 je rýchla a akčná hra, ktorá si zachováva pôvodné herné mechaniky z predchádzajúcich verzií. Hráč má k dispozícii niekoľko rôznych zbraní, ktoré môže používať na elimináciu nepriateľov. Každá zbraň má svoje vlastné vlastnosti a hráč si musí vybrať tú správnu pre danú situáciu.

Grafika hry je veľmi farebná a pútavá. Hráč sa pohybuje v rôznych tuneloch a každý level má svoje vlastné prostredie a dizajn. Hra tiež obsahuje rôzne efekty, ktoré pridávajú na akčnosti a zábavnosti.

Zvukové efekty a hudba

Zvukové efekty v hre sú veľmi dobre spracované a pridávajú na atmosfére. Každá zbraň má svoje vlastné zvuky a nepriatelia vydávajú rôzne zvuky pri svojom útoku. Hudba je tiež veľmi dobrá a prispieva k celkovej nálade hry.

Záver

Tempest 4000 je veľmi zábavná hra, ktorá si zachováva pôvodné herné mechaniky z predchádzajúcich verzií. Grafika a zvuky sú veľmi dobre spracované a pridávajú na atmosfére hry. Hra je však veľmi ťažká a nie je pre každého. Ak máte radi rýchle a akčné hry, tak si určite vyskúšajte Tempest 4000.

Minimálne požiadavky na hardvér

Platforma Operačný systém Procesor RAM Grafická karta Miesto na disku
Microsoft Windows Windows 7, 8, 10 (64-bit) Intel Core i3-2120 @ 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 965 @ 3.4 GHz 4 GB RAM NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5850 4 GB voľného miesta
PlayStation 4 PlayStation 4 N/A N/A N/A 1 GB voľného miesta
Xbox One Xbox One N/A N/A N/A 1 GB voľného miesta