The Ascent


What is the significance of „The Ascent“ in the context of PAA?

Recenzia: The Ascent

Úvod

The Ascent je počítačová hra, ktorú vyvinula švédska spoločnosť Neon Giant a vydala ju spoločnosť Curve Digital. Je to top-down strieľačka s prvkom RPG, ktorá sa odohráva v sci-fi svete. Hráč sa ujme postavy, ktorá sa nachádza na veľmi nebezpečnej planéte, kde sa musí postaviť rôznym nepriateľom a prekážkam, aby prežila.

Herné mechaniky

Herné mechaniky sú veľmi dobre premyslené a zábavné. Hráč má na výber niekoľko druhov zbraní, ktoré sú rôzne efektívne proti rôznym typom nepriateľov. Okrem toho, môže sa hráč rozhodnúť, ako si vylepší svoju postavu. Môže si kúpiť nové zbrane, vylepšenia alebo si zlepšiť schopnosti. Je to veľmi zábavný prvok, ktorý umožňuje hráčovi vytvoriť si svoj vlastný herný štýl.

Hra má tiež veľa vedľajších úloh, ktoré sú veľmi zábavné a odmenia hráča rôznymi vecami ako zbrane alebo peniaze. Hra má tiež veľa boss súbojov, ktoré sú veľmi náročné a zábavné. Je dôležité si však uvedomiť, že táto hra nie je pre každého. Je to veľmi náročná hra, ktorá vyžaduje veľa trpezlivosti a zručností.

Grafika a zvuk

Grafika v tejto hre je veľmi pekná. Má veľa detailov a farieb, čo robí herný svet veľmi živým a zaujímavým. Animácie sú veľmi hladké a plynulé, čo robí hru ešte zábavnejšou. Zvukové efekty sú tiež veľmi dobre urobené. Zbrane znejú veľmi realisticky a rôzne zvuky v prostredí sú veľmi presné.

Záver

The Ascent je veľmi zábavná hra, ktorá má veľa zaujímavých herných mechaník a peknú grafiku. Je to však veľmi náročná hra, ktorá nie je pre každého. Ak máte radi strieľačky s prvkom RPG a neobávate sa výziev, potom je táto hra pre vás.

Minimálne požiadavky na hardvér

Komponent Minimálne požiadavky
Procesor Intel Core i5-3470 / AMD FX-8350
Grafická karta Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
RAM 8 GB
Úložisko 35 GB voľného miesta
Operačný systém Windows 10 (64-bit)