Výkonný a spoľahlivý pevný disk WD Red Pro s kapacitou 14TB pre náročné použitie


Aké sú typy interfejsov, ktoré sú podporované pevným diskom WD Red Pro?

Recenzia: Výkonný a spoľahlivý pevný disk WD Red Pro s kapacitou 14TB pre náročné použitie

Úvod

V dnešnej dobe je pre mnohých ľudí veľmi dôležité mať k dispozícii veľké množstvo úložného priestoru na svojich zariadeniach. Medzi najdôležitejšími komponentami počítača patrí práve pevný disk. Ak hľadáte výkonný a spoľahlivý pevný disk s veľkou kapacitou, určite by ste mali zvážiť produkt WD Red Pro s kapacitou 14TB. V tejto recenzii si bližšie pozrieme na tento výrobok a jeho vlastnosti.

Vlastnosti

WD Red Pro je pevný disk určený pre náročné použitie, ktorý disponuje kapacitou 14TB. Tento disk je ideálny pre použitie v náročných serverových aplikáciách alebo v systémoch pre ukladanie dát. Disk používa technológiu CMR, ktorá zaručuje vysokú spoľahlivosť a rýchlosť prenosu dát. Okrem toho má disk vyššiu pracovnú záťaž až do 300TB ročne v porovnaní s bežnými diskami.

WD Red Pro má rýchlosť otáčania 7200 otáčok za minútu a vyšší cache buffer 256 MB. Tieto vlastnosti zaručujú vysokú rýchlosť prenosu dát a minimálne oneskorenie pri prenose súborov. Disk používa rozhranie SATA III s prenosovou rýchlosťou až 6 Gb/s.

Disk je tiež vybavený technológiou NASware 3.0, ktorá zvyšuje kompatibilitu s rôznymi sieťovými úložiskami a zvyšuje výkon. Táto technológia tiež zaručuje spoľahlivú prevádzku a minimalizuje riziko straty dát.

Spätná väzba od používateľov

WD Red Pro je veľmi populárny produkt medzi používateľmi, ktorí potrebujú veľký úložný priestor pre svoje dáta. Používatelia ocenia jeho spoľahlivosť a vysokú rýchlosť prenosu dát. Niektorí používatelia tiež chvália jeho tichú prevádzku a nízku spotrebu energie.

Niektorí používatelia však uvádzajú, že disk môže byť trochu hlučný, najmä keď pracuje na plný výkon. Tento problém sa však môže riešiť vhodným chladením.

Záver

Ak hľadáte výkonný a spoľahlivý pevný disk s veľkou kapacitou, WD Red Pro s kapacitou 14TB je určite výbornou voľbou. Tento disk je vhodný pre náročné serverové aplikácie a systémy pre ukladanie dát. Jeho vlastnosti, ako technológia CMR, rýchlosť otáčania a vysoký cache buffer, zaručujú vysokú rýchlosť prenosu dát a spoľahlivú prevádzku.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Nižšie uvádzame tabuľku porovnávajúcu produkt WD Red Pro s kapacitou 14TB s tromi konkurenčnými produktami.

Produkt Kapacita Spoľahlivosť Rýchlosť prenosu dát Cena
WD Red Pro 14TB 14TB Vysoká 7200 otáčok/min €450
Seagate IronWolf 14TB 14TB Vysoká 7200 otáčok/min €490
Toshiba N300 14TB 14TB Vysoká 7200 otáčok/min €470
Western Digital Ultrastar DC HC530 14TB Vysoká 7200 otáčok/min €520

Z tabuľky vidno, že WD Red Pro s kapacitou 14TB má podobné vlastnosti ako ostatné konkurenčné produkty, ale je cenovo najvýhodnejší. Má tiež výhodu v tom, že používa technológiu NASware 3.0, ktorá zvyšuje jeho kompatibilitu s rôznymi sieťovými úložiskami. Ak hľadáte výkonný a spoľahlivý pevný disk s veľkou kapacitou za rozumnú cenu, WD Red Pro s kapacitou 14TB je určite dobrá voľba.