Vysoko výkonný pevný disk Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB


Jaké technologie chlazení jsou v tomto pevném disku Western Digital Ultrastar DC HC310?

Recenzia: Vysoko výkonný pevný disk Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB

Úvod

Vysoko výkonný pevný disk Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB je jedným z najnovších produktov od spoločnosti Western Digital. S kapacitou 6TB ponúka veľa miesta pre ukladanie súborov a vysoký výkon zaručuje rýchle načítanie a prenos dát.

Výkon a rýchlosť

Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB ponúka vysoký výkon a rýchlosť. Disk má rýchlosť otáčok 7200 otáčok za minútu a 256 MB vyrovnávaciu pamäť. To zaručuje rýchle načítanie a prenos dát. Disk podporuje aj technológiu TDMR (two-dimensional magnetic recording), ktorá zvyšuje hustotu zápisu a znižuje chybovosť dát.

Spolahlivosť a trvanlivosť

Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB je vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré zaručujú jeho spolahlivosť a trvanlivosť. Disk je odolný voči nárazom a vibráciám, čo znižuje riziko poškodenia dát. Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB tiež ponúka funkciu Self-Encrypting Drive (SED), ktorá zabezpečuje dáta pomocou hardvérovej enkryptácie.

Použitie a kompatibilita

Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB je vhodný pre použitie v serveroch, datových centrách a vysokovýkonných počítačoch. Disk je kompatibilný s operačnými systémami Windows, Linux a Mac OS X a podporuje rozhranie SATA III.

Cena a hodnotenie

Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB je vysoko kvalitný produkt, ktorý ponúka vysoký výkon, rýchlosť, spolahlivosť a trvanlivosť. Cena tohto produktu je však vyššia v porovnaní s inými pevnými diskami s rovnakou kapacitou. Napriek tomu by som tento produkt odporučila tým, ktorí potrebujú spoľahlivý a výkonný pevný disk s veľkou kapacitou.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Tabuľka nižšie ukazuje porovnanie medzi Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB a troma konkurenčnými produktmi: Seagate IronWolf Pro, Toshiba N300 a HGST Ultrastar He6.

Produkt Kapacita Rýchlosť otáčok Vyrovnávacia pamäť Spolahlivosť Cena
Western Digital Ultrastar DC HC310 6TB 7200 256 MB Vysoká Vyššia
Seagate IronWolf Pro 6TB 7200 256 MB Vysoká Nižšia
Toshiba N300 6TB 7200 128 MB Vysoká Nižšia
HGST Ultrastar He6 6TB 7200 64 MB Vysoká Vyššia

Porovnanie ukazuje, že Western Digital Ultrastar DC HC310 s kapacitou 6TB ponúka vysokú spolahlivosť a kvalitu, ale jeho cena je vyššia v porovnaní s konkurenčnými produktmi. Výber závisí od toho, aké sú vaše potreby a koľko ste ochotní zaplatiť za kvalitu a spoľahlivosť.