Western Digital Ultrastar DC HC310 – Výkonný pevný disk s kapacitou 6TB


Je tento pevný disk kompatibilní s jinými zařízeními?

Recenzia Western Digital Ultrastar DC HC310 – Výkonný pevný disk s kapacitou 6TB

Úvod

Western Digital Ultrastar DC HC310 je výkonný pevný disk s kapacitou 6TB, určený pre náročné profesionálne použitie. Jeho hlavnou výhodou je vysoká spoľahlivosť, rýchlosť a kapacita. V tejto recenzii sa pozrieme na kľúčové vlastnosti tohto produktu a porovnáme ho s konkurenčnými produktami.

Vlastnosti

Western Digital Ultrastar DC HC310 používa technológiu HelioSeal, ktorá zaručuje vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť disku. Disk má kapacitu 6TB a rýchlosť otáčania 7200 otáčok za minútu, čo znamená vysokú rýchlosť prenosu dát. Disk má tiež veľmi rýchly interný prenos dát, ktorý zaručuje vysokú rýchlosť zápisu a čítania dát.

Western Digital Ultrastar DC HC310 je vybavený technológiou TDMR (Two-Dimensional Magnetic Recording), ktorá zvyšuje hustotu zápisu dát a zlepšuje celkovú rýchlosť. Disk tiež používa technológiu RV (Rotational Vibration) Sensor, ktorá zaručuje stabilný a spoľahlivý chod disku aj v prípade vibrácií.

Výkon

Western Digital Ultrastar DC HC310 je výkonný disk, ktorý sa hodí pre náročné profesionálne použitie. Disk má vysokú rýchlosť prenosu dát, ktorá zaručuje rýchle a spoľahlivé prenosy súborov. Disk tiež zvláda súbežné prenosy dát, čo znamená, že dokáže spracovať viacero operácií súčasne bez toho, aby došlo k oneskoreniu.

Western Digital Ultrastar DC HC310 je tiež veľmi spoľahlivý disk, ktorý je určený pre náročné prostredia. Disk je odolný voči vibráciám a technológia HelioSeal zaručuje vysokú životnosť disku. Disk tiež má veľmi nízku úroveň hluku, čo znamená, že nebude rušiť ostatné zariadenia v pracovnej miestnosti.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Porovnali sme Western Digital Ultrastar DC HC310 s nasledujúcimi konkurenčnými produktmi:

Produkt Kapacita Rýchlosť Cena
Seagate IronWolf Pro 6TB 7200 otáčok/minútu €299
Toshiba N300 6TB 7200 otáčok/minútu €279
HGST Ultrastar He6 6TB 7200 otáčok/minútu €399

Western Digital Ultrastar DC HC310 má podobné technické špecifikácie ako jeho konkurenti, avšak jeho cena je o niečo vyššia ako Toshiba N300. Napriek tomu je Western Digital Ultrastar DC HC310 veľmi výkonný disk s vysokou spoľahlivosťou a rýchlosťou prenosu dát.

Záver

Western Digital Ultrastar DC HC310 je výkonný pevný disk s kapacitou 6TB, určený pre náročné profesionálne použitie. Disk je vybavený technológiami, ktoré zaručujú vysokú spoľahlivosť a rýchlosť prenosu dát. Napriek vyššej cene je Western Digital Ultrastar DC HC310 výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný disk pre náročné prostredia.