Western Digital Ultrastar DC HC330 – Výkonný pevný disk pre náročné používanie


Aký je rozsah použiteľných teplôt pre disk Western Digital Ultrastar DC HC330?

Western Digital Ultrastar DC HC330 – Výkonný pevný disk pre náročné používanie

Popis produktu

Western Digital Ultrastar DC HC330 je pevný disk, ktorý je určený pre náročné používanie. Tento výkonný disk má kapacitu až 10 TB a patrí do kategórie Enterprise. Je určený pre použitie v serveroch, dátových centrách a pre iné náročné aplikácie, kde je potrebná vysoká rýchlosť a spoľahlivosť.

Disk má rýchlosť otáčok 7200 RPM a využíva technológiu HelioSeal, ktorá zaručuje vysoký výkon a spoľahlivosť. Vďaka tomu je disk schopný zvládať náročné aplikácie a súčasne poskytnúť vysokú kapacitu pre ukladanie dát.

Western Digital Ultrastar DC HC330 má rozhranie SAS a podporuje rôzne funkcie, ako sú napríklad Self-Encrypting Drive (SED) a TCG Enterprise. Disk sa vyznačuje nízkou spotrebou energie, čo znamená nižšie prevádzkové náklady.

Výhody produktu

Western Digital Ultrastar DC HC330 ponúka množstvo výhod pre náročné používanie. Medzi hlavné výhody patrí vysoká kapacita a rýchlosť, ktoré sú potrebné pre ukladanie a spracovanie veľkého množstva dát. Disk sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou, čo je dôležité pre prevádzku v náročných podmienkach.

Western Digital Ultrastar DC HC330 tiež ponúka vysokú úroveň zabezpečenia dát. Funkcie ako Self-Encrypting Drive a TCG Enterprise zaručujú bezpečné ukladanie a prenos dát. Disk tiež využíva technológiu HelioSeal, ktorá zvyšuje spoľahlivosť a znižuje spotrebu energie.

Disk je tiež jednoduchý na inštaláciu a používanie. Rozhranie SAS umožňuje jednoduché pripojenie k serveru alebo dátovému centru. Disk je tiež kompatibilný s rôznymi operačnými systémami a aplikáciami.

Nevýhody produktu

Jednou z nevýhod Western Digital Ultrastar DC HC330 je cena. Disk patrí do kategórie Enterprise a je určený pre náročné používanie, čo znamená, že je drahší ako bežné pevné disky. Táto cena môže byť pre niektorých používateľov príliš vysoká.

Disk tiež nie je určený pre bežné použitie. Jeho vysoká rýchlosť a kapacita sú potrebné pre náročné aplikácie a prevádzku v serveroch a dátových centrách. Pre bežných používateľov by mohol byť disk príliš výkonný a drahý.

Porovnanie s konkurenčnými produktmi

Tabuľka nižšie zobrazuje porovnanie Western Digital Ultrastar DC HC330 s tromi konkurenčnými produktmi. Porovnávané produkty sú Seagate Exos X14, Toshiba MG07ACA a HGST Ultrastar He10.

Produkt Kapacita Rýchlosť Cena
Western Digital Ultrastar DC HC330 10 TB 7200 RPM €399
Seagate Exos X14 14 TB 7200 RPM €569
Toshiba MG07ACA 14 TB 7200 RPM €499
HGST Ultrastar He10 10 TB 7200 RPM €399

Z tabuľky je vidieť, že Western Digital Ultrastar DC HC330 má rovnakú kapacitu a rýchlosť ako konkurenčné produkty HGST Ultrastar He10 a Seagate Exos X14. Cena disku Western Digital Ultrastar DC HC330 a HGST Ultrastar He10 je rovnaká, zatiaľ čo cena Seagate Exos X14 a Toshiba MG07ACA je vyššia.

Western Digital Ultrastar DC HC330 ponúka vysokú úroveň zabezpečenia dát a technológiu HelioSeal, ktorá znižuje spotrebu energie. Tieto funkcie nie sú dostupné u konkurenčných produktov.

Celkovo je Western Digital Ultrastar DC HC330 výkonným a spoľahlivým diskom, ktorý je určený pre náročné používanie. Disk ponúka vysokú kapacitu a rýchlosť, ako aj množstvo funkcií na zabezpečenie dát. Napriek vyššej cene je disk ideálnym riešením pre použitie v serveroch, dátových centrách a pre iné náročné aplikácie.