Chaos Child


How does „Chaos Child“ explore the impact of trauma on mental health?

Recenzia hry Chaos Child

Príbeh a herný svet

Chaos Child je visuálna novela, ktorá sa odohráva v Tokiu v roku 2015. Hráč sa ujme roly Takuru Miyashiro, stredoškolského študenta, ktorý trpí syndrómom „delusional naivety“. Tento syndróm spôsobuje, že sa Takuru a jeho priatelia často dostávajú do nebezpečných situácií, ktoré súvisia s tajomnými udalosťami v meste.

Príbeh sa odohráva v alternatívnom svete, kde sa v roku 2009 stalo niečo, čo je v hre nazývané „Shibuya earthquake“. To spôsobilo, že čas sa začal meniť a vznikli tzv. „New Generation Madness“ udalosti, ktoré sú podobné sérii vrážd. Takuru a jeho priatelia sa snažia tieto udalosti vyriešiť a zistiť, čo sa v skutočnosti stalo.

Herný svet je veľmi dobre navrhnutý a príbeh je napínavý a plný prekvapení. Hráč sa stretáva s rôznymi postavami a musí zistiť, kto je spojený s týmito tajomnými udalosťami.

Gameplay a grafika

Chaos Child je visuálna novela, takže hráč sa nebuduje zameriavať na bojový systém alebo navigáciu po svete. Hráč sa však musí rozhodovať, ktoré rozhovory má viesť a aké kroky má urobiť, aby postupoval v príbehu.

Grafika hry je veľmi pekná, s nádhernými animáciami a detailne vytvorenými postavami. Hra má tiež veľmi dobrú hudbu a zvukové efekty, ktoré pridávajú na napätí a atmosfére.

Zhrnutie

Chaos Child je skvelá hra pre fanúšikov visuálnych novel. Príbeh je napínavý a plný prekvapení, s dobre navrhnutým herným svetom a peknou grafikou. Hráč sa musí rozhodovať a vyberať správne rozhovory a kroky, aby postupoval v príbehu.

Ak hľadáte hru s dobrým príbehom a atmosférou, Chaos Child je pre vás tou správnou voľbou.

Minimálne požiadavky na hardvér

Hardvér Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 7
Procesor Intel Core i5 2.8 GHz
RAM 4 GB
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6870
Voľné miesto na disku 15 GB