Recenzia grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1070: Výkon a kvalita za rozumnú cenu


Ako sa prejavuje výkon karty pri náročnejších herných tituloch a aplikáciách?

Recenzia grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1070: Výkon a kvalita za rozumnú cenu

Grafické karty NVIDIA GeForce GTX sú jednými z najpopulárnejších na trhu. Ich séria GTX 1070 je v súčasnosti jednou z najvyhľadávanejších grafických kariet na trhu. A to nie je žiadne prekvapenie. Karta ponúka skvelý výkon za rozumnú cenu.

Výkon

GTX 1070 je postavená na architektúre NVIDIA Pascal, ktorá prináša výkonné a efektívne GPU. Karta má 1920 jadier CUDA a 8 GB GDDR5 pamäte. Vďaka tomu dosahuje vysoké výsledky v benchmarkoch a hrách. V testoch na vysoké nastavenia dosahuje FPS výsledky nad 60 FPS. V hre like GTA V a Battlefield 1 dokonca nad 100 FPS. Karta je tiež schopná plynule zvládať VR hry a aplikácie.

Okrem toho, GTX 1070 podporuje technológie ako je NVIDIA G-SYNC, ktorá eliminuje trhanie a zasekávanie obrazu. Takisto podporuje technológiu NVIDIA Ansel, ktorá umožňuje hráčom zachytiť a zdieľať svoje herné zážitky vo vysokom rozlíšení.

Kvalita

Kvalita GTX 1070 je na veľmi vysokej úrovni. Karta je vyrobená z kvalitných materiálov a jej dizajn je pôsobivý. Karta má vynikajúce chladenie, ktoré udržiava teploty na prijateľnej úrovni. Okrem toho, karta je tiež veľmi tichá a neprodukuje výraznejší hluk.

GTX 1070 je tiež veľmi energeticky efektívna karta. S priemernou spotrebou 150 W, karta nepotrebuje extra napájanie. To z nej robí ideálnu voľbu pre hráčov, ktorí hľadajú vynikajúci výkon bez nutnosti nadimenzovania napájania.

Cena

Cena GTX 1070 sa pohybuje okolo 400 €. To je vynikajúca cena za taký výkon a kvalitu. Ak hľadáte vynikajúcu grafickú kartu, ktorá ponúka vysoký výkon, kvalitu a nie je príliš drahá, GTX 1070 je pre vás tou správnou voľbou.

Produkt Výkon Kvalita Cena
GTX 1070 Vysoký Vynikajúca 400 €
AMD Radeon RX 5700 XT Vysoký Dobrá 450 €
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super Dobrý Veľmi dobrá 250 €
ASUS ROG Strix GeForce RTX 2060 Vysoký Vynikajúca 500 €

GTX 1070 je v súčasnosti jednou z najlepších grafických kariet na trhu. Jej výkon a kvalita sú na veľmi vysokej úrovni a cena je rozumná. Ak hľadáte vynikajúcu grafickú kartu pre hry a aplikácie, GTX 1070 je pre vás tou správnou voľbou.