Crystar


What is the story behind the game „Crystar“ and its main protagonist Rei?

Recenzia hry Crystar

Príbeh

Crystar je akčná RPG hra vyvinutá spoločnosťou Gemdrops a vydaná spoločnosťou FuRyu. Hra sa odohráva v temnej a depresívnej atmosfére, kde hráč ovláda mladú dievčinu Rei, ktorá sa snaží oživiť svoju mladšiu sestru Mirai. Na začiatku hry sa dozvedáme, že Mirai zomrela a Rei sa snaží nájsť spôsob, ako ju oživiť. V tomto procese sa stretáva s rôznymi postavami a prekonáva rôzne prekážky.

Hra sa veľmi sústredí na emócie hlavných postáv, najmä Reie, ktorá je veľmi citlivá a podlieha depresii. Jej každodenný život sa taktiež mení, keď sa jej uľaví od svojich emócií, ktoré sa prejavia ako démoni, ktorých musí poraziť, aby pokračovala v hre.

Hratelnosť

Crystar je akčná RPG hra s prvokmi hack-and-slash. Hráč má k dispozícii niekoľko zbraní, ktoré môže použiť na boj s démonmi. Každá zbraň má svoje vlastné pohyby a špeciálne útoky. Hráč si môže zvoliť, ktorú zbraň použije v závislosti od situácie.

Hra tiež ponúka možnosť používať démonov ako spolubojovníkov. Každý démon má svoje vlastné schopnosti a výhody, ktoré môžu pomôcť hráčovi v boji. Hráč sa môže rozhodnúť, ktorých démonov bude používať v závislosti od situácie.

Crystar má aj RPG prvky, kde hráč môže zlepšovať svoje zbrane a démonov pomocou rôznych materiálov, ktoré získava z porazených démonov. Hráč môže tiež zlepšovať svoje schopnosti, ktoré mu umožňujú lepšie bojovať.

Hra má tiež príbehové misie, ktoré hráč musí dokončiť, aby postupoval ďalej v príbehu. Tieto misie sú rôznorodé a zahrňujú boj s bossmi, získavanie kľúčov alebo hľadanie skrytých predmetov.

Graphics a Audio

Crystar má veľmi krásne anime grafiku, ktorá dokonale zobrazuje temnú a depresívnu atmosféru hry. Animácie sú plynulé a pôsobia veľmi dobre. Audio v hre je tiež veľmi dobré, sú tu krásne skladby, ktoré dokonale dopĺňajú atmosféru hry.

Záver

Crystar je veľmi zaujímavá hra s krásnou grafikou a audiom. Príbeh je veľmi emotívny a hráč sa dokáže sústrediť na emócie hlavných postáv. Hratelnosť je zábavná a rôznorodá, čo nenechá hráča otráveného. Vývojári sa dokázali dobre postarať o detaily a hra je veľmi dobre vyvážená. Hra však nie je pre každého, pretože je veľmi depresívna a emotívna.

Minimálne požiadavky na hardvér

Komponent Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 7 64-bit
Procesor Intel Core i3-4170 @ 3.70GHz
RAM 4 GB RAM
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 or better
Voľné miesto na disku 10 GB available space