Recenzia grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky


Aký je výkon grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky v porovnaní s inými modelmi?

Recenzia grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky

Úvod

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky je výkonná grafická karta, ktorá je ideálna pre hráčov a profesionálov, ktorí si chcú užiť vysoký výkon a kvalitu grafiky na svojom notebooku. Táto grafická karta je vybavená najnovšou architektúrou Pascal, ktorá prináša vysoký výkon a nízku spotrebu energie. V tejto recenzii sa pozrieme na to, čo táto grafická karta ponúka a ako sa porovná s konkurenciou.

Výkon

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky je vybavená 768 CUDA jadrami a 4GB GDDR5 pamäťou, ktorá má rýchlosť 7Gbps. Táto grafická karta ponúka vysoký výkon a kvalitu grafiky, ktorá je potrebná pre hranie moderných hier a používanie náročných programov na úpravu videa a grafiky.

Pri hraní hier ako napríklad Battlefield 1, FIFA 17 alebo Overwatch, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky dokáže poskytnúť stabilný výkon a kvalitnú grafiku. Hry sú plynulé a bez akýchkoľvek problémov. Pri používaní programov na úpravu videa a grafiky je výkon tejto grafickej karty rovnako vysoký a rýchly.

Nízka spotreba energie

Jedným z najväčších prínosov grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky je jej nízka spotreba energie. Jedná sa o jednu z najefektívnejších grafických kariet na trhu, ktorá dokáže poskytnúť vysoký výkon pri nízkej spotrebe energie. To znamená, že notebook s touto grafickou kartou bude mať dlhšiu výdrž batérie a nebude sa tak rýchlo vybíjať.

Porovnanie s konkurenciou

Pre lepšie porovnanie grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky sme vybrali 3 konkurenčné produkty, ktoré sú v súčasnosti na trhu.

Grafická karta CUDA jadrá Pamäť Spotreba energie Cena
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky 768 4GB GDDR5 75 W 300 €
AMD Radeon RX 560 pre notebooky 1024 4GB GDDR5 80 W 280 €
NVIDIA GeForce GTX 1060 pre notebooky 1280 6GB GDDR5 120 W 450 €
AMD Radeon Pro WX 7100 pre notebooky 2304 8GB GDDR5 130 W 900 €

Ako vidíme v tabuľke, grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky má nižšiu spotrebu energie a nižšiu cenu ako konkurenčné produkty. Napriek tomu ponúka vysoký výkon a kvalitu grafiky, ktorá je potrebná pre hranie moderných hier a používanie náročných programov na úpravu videa a grafiky.

Záver

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky je ideálna pre hráčov a profesionálov, ktorí si chcú užiť vysoký výkon a kvalitu grafiky na svojom notebooku. Táto grafická karta je vybavená najnovšou architektúrou Pascal, ktorá prináša vysoký výkon a nízku spotrebu energie. Pri porovnaní s konkurenčnými produktmi sa ukazuje, že táto grafická karta ponúka vysoký výkon a kvalitu grafiky za nižšiu cenu a s nižšou spotrebou energie. Ak hľadáte výkonnú a efektívnu grafickú kartu pre svoj notebook, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti pre notebooky je určite jednou z najlepších možností.