Horizon Forbidden West


What new gameplay features can we expect in Horizon Forbidden West?

Horizon Forbidden West – recenzia

Príbeh a svet hry

Horizon Forbidden West je dlho očakávaným pokračovaním úspešnej hry Horizon Zero Dawn. Hra sa odohráva v postapokalyptickom svete, kde sa zeme zotavuje po globálnej katastrofe a ľudstvo sa snaží prežiť v divokej prírode. Hlavnou postavou hry je Aloy, mladá žena, ktorá sa narodila a vyrástla v divočine a má schopnosti loviť, bojovať a prežiť v ťažkých podmienkach.

V Horizon Forbidden West sa Aloy vydáva do západnej časti Nového Západu, kde objavuje nové nebezpečenstvá a tajomstvá. Musí čeliť novým druhom robotov, ktorí sú ešte nebezpečnejší a agresívnejší ako tí z predchádzajúcej hry. Okrem toho sa Aloy musí vyrovnať aj s novými frakciami a kultúrami, ktoré obývajú tento svet.

Príbeh hry je pútavý a napínavý, s množstvom zvratov a prekvapení. Svety hry sú nádherné a plné detailov. Zatiaľ čo prvá hra sa odohrávala v Severnej Amerike, Horizon Forbidden West prináša hráčom nové prostredia, vrátane pláží, džungle, hôr a ruín starovekých civilizácií.

Hrateľnosť

Hrateľnosť Horizon Forbidden West je podobná predchádzajúcej hre, s niekoľkými vylepšeniami a novými prvky. Aloy má množstvo zbraní a nástrojov, ktoré môže použiť na boj s robotmi a inými nepriateľmi. Okrem toho má Aloy aj nové schopnosti a zbrane, ktoré si môže odomykať počas hry. Hráči môžu tiež používať rôzne stratégie a taktiky, aby sa vyhli boju alebo sa mu dokonca vyhli úplne.

Novými prvky hrateľnosti sú plávanie a potápanie, ktoré hráči môžu používať na preskúmanie podvodného sveta a objavovanie nových oblastí. Okrem toho sú v hre aj nové vozidlá a zvieratá, ktoré hráči môžu ovládať a používať ako pomocníkov v boji.

Grafika a zvuk

Grafika Horizon Forbidden West je úchvatná a krásna. Vývojári sa zameriavajú na detaily a realistické prostredia, čo robí svet hry ešte viac živým a autentickým. Animácie postáv sú plynulé a pôsobia prirodzene, čo pridáva na celkovej atmosfére hry.

Hudba a zvuky v hre sú tiež vynikajúce. Hudba je nádherná a emotívna, čo pridáva na napätí a dramatickosti príbehu. Zvuky sú autentické a vynikajúco zachytávajú prostredie, ktoré sa hráči nachádzajú.

Zhrnutie

Horizon Forbidden West je vynikajúca hra, ktorá dostojí očakávaniam fanúšikov série. Príbeh je pútavý a napínavý, svety sú krásne a detailné a hrateľnosť je zábavná a náročná. Grafika a zvuk sú úchvatné a pridávajú na celkovej atmosfére hry.

Ak máte radi hry s otvoreným svetom, bojovými mechanikami a postapokalyptickým prostredím, Horizon Forbidden West je pre vás tou správnou hrou.

Minimálne požiadavky na hardvér

Minimálne požiadavky
Operačný systém Windows 10 (64-bitová verzia)
Procesor Intel Core i5-2500K @ 3.3GHz alebo AMD FX 6300 @ 3.5GHz
Grafická karta Nvidia GeForce GTX 660 alebo AMD Radeon R9 270
RAM 8 GB
Voľné miesto na disku 50 GB