Pevný disk WD Gold 2TB so SATAIII a RAID – recenzia


Aké sú hlavné výhody použitia RAID pre tento pevný disk?

Pevný disk WD Gold 2TB so SATAIII a RAID – recenzia

Úvod

Pevný disk WD Gold 2TB so SATAIII a RAID je produkt spoločnosti Western Digital, ktorý je určený pre podnikové použitie. Tento pevný disk je ideálny pre použitie v serveroch, kde je potreba vysokého výkonu a spoľahlivosti.

Špecifikácie

Pevný disk WD Gold 2TB so SATAIII a RAID ponúka kapacitu 2TB, ktorá je dostatočná pre ukladanie veľkého množstva dát. Disk má rozhranie SATAIII, ktoré zabezpečuje rýchle prenosy dát. Disk je tiež vybavený technológiou RAID, ktorá zabezpečuje redundanciu dát a zvyšuje spoľahlivosť systému.

Design a výkon

Pevný disk WD Gold 2TB so SATAIII a RAID má robustný dizajn, ktorý zabezpečuje vysokú odolnosť voči nárazom a vibráciám. Disk má tiež vysokú rýchlosť otáčok a vysoký výkon, čo z neho robí ideálny produkt pre náročné podnikové prostredie.

Cena a konkurencia

Cena pevného disku WD Gold 2TB so SATAIII a RAID je vysoká, čo z neho robí produkt pre podnikovú sféru. Konkurenciou pre tento produkt sú napríklad pevné disky Seagate IronWolf 2TB, Toshiba N300 2TB a HGST Ultrastar 7K4000 2TB.

Záver

Pevný disk WD Gold 2TB so SATAIII a RAID je výborným produktom pre náročné podnikové prostredie. Poskytuje vysokú spoľahlivosť a rýchlosť, ktoré sú nevyhnutné pre serverové aplikácie. Cena tohto produktu je vysoká, ale zároveň je to cena za vysokú kvalitu a spoľahlivosť.

Porovnanie produktov

Produkt Kapacita Rozhranie RAID Cena
WD Gold 2TB 2TB SATAIII Áno Vysoká
Seagate IronWolf 2TB 2TB SATAIII Áno Stredná
Toshiba N300 2TB 2TB SATAIII Áno Stredná
HGST Ultrastar 7K4000 2TB 2TB SATAIII Áno Vysoká