Recenzia: ADATA externý SSD s kapacitou 960GB a rýchlym pripojením USB 3.2 Gen2 type C


Aké sú náklady na toto zariadenie vo vzťahu k jeho kapacite?

Recenzia: ADATA externý SSD s kapacitou 960GB a rýchlym pripojením USB 3.2 Gen2 type C

Úvod

ADATA je známa značka v oblasti flashových diskov a pamäťových kariet, a teraz prináša na trh externý SSD disk s kapacitou 960GB a rýchlym pripojením USB 3.2 Gen2 type C. Tento externý SSD disk je určený pre používateľov, ktorí potrebujú rýchly a spoľahlivý spôsob prenosu dát medzi rôznymi zariadeniami. V tejto recenzii sa pozrieme na výkon a kvalitu ADATA externého SSD disku.

Špecifikácie a dizajn

ADATA externý SSD disk má kapacitu 960GB, čo je dostatočné pre ukladanie väčšiny dát, ktoré potrebujeme prenášať medzi rôznymi zariadeniami. Disk má rýchle pripojenie USB 3.2 Gen2 type C, ktoré umožňuje prenos dát rýchlosťou až 1,000 MB/s.

Dizajn ADATA externého SSD disku je veľmi atraktívny. Disk má hliníkové telo so strieborným a čiernym povrchom. Disk je veľmi ľahký a prenosný, takže ho môžete ľahko prenášať v taške alebo vrecku. Disk tiež obsahuje USB kábel, ktorý sa pripája do portu USB 3.2 Gen2 type C.

Výkon a využitie

ADATA externý SSD disk dosahuje vysokú rýchlosť prenosu dát až do 1,000 MB/s. To znamená, že môžete prenášať veľké súbory a dáta v krátkom čase. Disk sa tiež ľahko pripája k počítaču alebo inému zariadeniu cez port USB 3.2 Gen2 type C.

Disk je tiež kompatibilný s rôznymi operačnými systémami, vrátane Windows, Mac OS a Linux. Čo sa týka využitia, ADATA externý SSD disk je ideálny pre profesionálnych fotografov, grafikov, videomakrov a ďalších, ktorí potrebujú rýchly a spoľahlivý spôsob prenosu dát medzi zariadeniami.

Cena a hodnotenie

ADATA externý SSD disk s kapacitou 960GB a rýchlym pripojením USB 3.2 Gen2 type C je na trhu dostupný za cenu okolo 200 eur. Z hľadiska výkonu a kvality, táto cena je spravodlivá a konkurencieschopná. Celkovo hodnotím tento produkt veľmi pozitívne a odporúčam ho všetkým, ktorí potrebujú rýchly a spoľahlivý spôsob prenosu dát.

Porovnanie ADATA externého SSD disku s konkurenčnými produktami

Produkt Kapacita Pripojenie Rýchlosť prenosu dát Cena
ADATA externý SSD disk 960GB USB 3.2 Gen2 type C 1,000 MB/s 200 eur
Samsung T5 1TB USB 3.1 type C 540 MB/s 200 eur
SanDisk Extreme Pro 1TB USB 3.1 type C 1,050 MB/s 250 eur
Seagate Fast SSD 1TB USB 3.0 540 MB/s 170 eur

Z tabuľky vyplýva, že ADATA externý SSD disk má v porovnaní s konkurenčnými produktami výhodu vo vysokom prenose dát a nízkej cene. Napriek tomu, SanDisk Extreme Pro dosahuje vyššiu rýchlosť prenosu dát, ale jeho cena je o 50 eur vyššia ako cena ADATA externého SSD disku. Samsung T5 má rovnakú cenu ako ADATA externý SSD disk, ale jeho rýchlosť prenosu dát je oveľa nižšia. Seagate Fast SSD je lacnejší ako ADATA externý SSD disk, ale jeho rýchlosť prenosu dát je nižšia a pripojenie USB 3.0 je pomalšie ako USB 3.2 Gen2 type C.

Celkovo hodnotím ADATA externý SSD disk ako najlepší produkt v porovnaní s konkurenčnými produktami vzhľadom na jeho vysokú rýchlosť prenosu dát a cenovú dostupnosť.