Recenzia Canon IXUS 285 HS BLACK: Výkonný fotoaparát s 12x zoomom a Wi-Fi pripojením


Aké sú jeho hlavné funkcie?

Recenzia Canon IXUS 285 HS BLACK: Výkonný fotoaparát s 12x zoomom a Wi-Fi pripojením

Úvod

Canon IXUS 285 HS BLACK je výkonný fotoaparát, ktorý sa vyznačuje 12x optickým zoomom, 20,2 megapixelovým snímačom a Wi-Fi pripojením. Tento fotoaparát je určený pre tých, ktorí hľadajú kvalitné fotenie a zároveň chcú mať možnosť zdieľať svoje zážitky s ostatnými. V tejto recenzii sa pozrieme na výhody a nevýhody tohto produktu.

Výhody

Jednou z najväčších výhod Canon IXUS 285 HS BLACK je jeho 12x optický zoom, ktorý vám umožní získať blízke zábery aj z veľkej vzdialenosti. Tento zoom je navyše doplnený funkciou ZoomPlus, ktorá zväčší vaše fotografie ešte o 24x bez straty kvality. To je skvelé pre tých, ktorí chcú zachytiť detaily alebo zaujímavé zábery z diaľky.

Ďalšou výhodou Canon IXUS 285 HS BLACK je jeho 20,2 megapixelový snímač, ktorý umožňuje zachytiť každý detail a farbu. Vďaka tomu budú vaše fotografie vždy ostré a plné detailov. Navyše, tento fotoaparát ponúka rýchly a presný autofokus, ktorý vám pomôže zachytiť rýchle pohyby a zábery.

Canon IXUS 285 HS BLACK je tiež vybavený Wi-Fi pripojením, ktoré umožňuje rýchle a jednoduché zdieľanie vašich fotografií s ostatnými. Stačí sa pripojiť k Wi-Fi sieti a môžete svoje fotografie zdieľať na sociálnych sieťach alebo ich posielať priamo na svoj smartfón či tablet.

Ďalšou výhodou tohto fotoaparátu je jeho kompaktnosť a ľahkosť. Canon IXUS 285 HS BLACK sa ľahko zmestí do vrecka alebo kabelky a môžete ho vziať so sebou kamkoľvek idete. To je skvelé pre tých, ktorí chcú mať vždy pri sebe svoj fotoaparát a nechcú sa trápiť s veľkým a ťažkým zariadením.

Nevýhody

Jednou z nevýhod Canon IXUS 285 HS BLACK je jeho cena. Tento fotoaparát nie je najlacnejší na trhu a nie každý si ho môže dovoliť. Avšak, ak hľadáte kvalitný fotoaparát s výkonnými funkciami, určite sa oplatí investovať do Canon IXUS 285 HS BLACK.

Ďalšou nevýhodou je obmedzená možnosť manuálneho nastavovania. Tento fotoaparát je určený pre tých, ktorí sa nechcú trápiť s nastavovaním rôznych parametrov, ale chcú mať jednoduchý a intuitívny prístup k fotografovaniu. Pokiaľ však hľadáte fotoaparát s viacerými manuálnymi nastaveniami, Canon IXUS 285 HS BLACK nie je pre vás tou správnou voľbou.

Porovnanie s konkurenciou

Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní sa, porovnali sme Canon IXUS 285 HS BLACK s tromi konkurenčnými produktami:

Produkt Canon IXUS 285 HS BLACK Sony Cyber-shot DSC-HX99 Panasonic Lumix DC-TZ200 Nikon Coolpix A1000
Cena €249 €449 €749 €429
Optický zoom 12x 28x 15x 35x
Megapixely 20,2 MP 18,2 MP 20,1 MP 16 MP
Wi-Fi pripojenie Áno Áno Áno Áno

Z porovnania vidíme, že Canon IXUS 285 HS BLACK má nižšiu cenu ako Sony Cyber-shot DSC-HX99 a Panasonic Lumix DC-TZ200, ale zároveň ponúka nižší optický zoom. Nikon Coolpix A1000 má vyššiu cenu, ale tiež ponúka vyšší optický zoom a viac manuálnych nastavení. V každom prípade záleží na vašich potrebách a preferenciách, aký fotoaparát si zvolíte.

Záver

Celkovo musíme povedať, že Canon IXUS 285 HS BLACK je výborným fotoaparátom pre tých, ktorí hľadajú kvalitné fotenie a zároveň chcú mať možnosť zdieľať svoje zážitky s ostatnými. S jeho 12x optickým zoomom, 20,2 megapixelovým snímačom a Wi-Fi pripojením je tento fotoaparát skvelou voľbou pre každodenné fotografovanie. Ak hľadáte kvalitný fotoaparát za rozumnú cenu, Canon IXUS 285 HS BLACK je pre vás tou správnou voľbou.