Recenzia: Pevný disk WD Gold 2TB s rýchlym prenosom dát a podporou RAID-u


Aká je požadovaná veľkosť napájacieho adaptéra pre pevný disk WD Gold 2TB?

Recenzia: Pevný disk WD Gold 2TB s rýchlym prenosom dát a podporou RAID-u

Úvod

WD Gold 2TB je pevný disk určený pre náročné použitie v rámci podnikového prostredia. Disk je vybavený rýchlym prenosom dát a podporou RAID-u, čo z neho robí ideálne riešenie pre ukladanie dôležitých dát a ich zálohovanie. Spoločnosť Western Digital je známa svojimi kvalitnými pevnými diskami a tento produkt nám nedal žiadnu zámienku na pochybnosti o kvalite.

Špecifikácie

WD Gold 2TB pevný disk je vybavený kapacitou 2TB, čo je dostatočné pre ukladanie veľkého množstva dát. Disk má 7200 RPM otáčok, čo z neho robí rýchly disk. Podpora RAID-u je ďalšou výhodou tohto disku. Disk má rozhranie SATA III, ktoré zabezpečuje rýchly prenos dát. WD Gold 2TB má veľmi dobré hodnoty pre maximálny pracovný cyklus a pre maximálne prenášané množstvo dát.

Výkon

WD Gold 2TB pevný disk má vynikajúci výkon. Pracovný cyklus disku je až 550TB ročne, čo znamená, že disk môžete používať 24 hodín denne, 7 dní v týždni bez toho, aby ste sa obávali o jeho životnosť. Maximálna rýchlosť prenosu dát až 6 Gb/s je ďalšou veľkou výhodou tohto disku. WD Gold 2TB má veľmi dobrý výkon pri ukladaní a prenose dát, čo je dôležité pre podnikové prostredie.

Spolahlivosť

WD Gold 2TB pevný disk je veľmi spoľahlivý a odolný. Disk má technológiu RAFF (Rotary Acceleration Feed Forward), ktorá zlepšuje presnosť čítania a zápisu dát. Táto technológia zabezpečuje, že disk bude spoľahlivý aj pri vysokých otáčkach. Disk má aj technológiu NoTouch Ramp Load, ktorá chráni disk pred nárazmi a inými poškodeniami. WD Gold 2TB je veľmi spoľahlivý pevný disk, ktorý sa hodí pre použitie v podnikovom prostredí.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Tabuľka nižšie ukazuje porovnanie WD Gold 2TB s tromi konkurenčnými produktami.

WD Gold 2TB Seagate Barracuda 2TB Toshiba N300 2TB Hitachi Ultrastar 2TB
Kapacita 2TB 2TB 2TB 2TB
Pracovný cyklus 550TB/rok 300TB/rok 180TB/rok 550TB/rok
Maximálna rýchlosť prenosu dát 6 Gb/s 6 Gb/s 6 Gb/s 6 Gb/s
Technológia RAFF Áno Áno Áno Áno
Technológia NoTouch Ramp Load Áno Áno Áno Áno

V porovnaní s konkurenčnými produktmi, WD Gold 2TB pevný disk má najvyšší pracovný cyklus a to až 550TB ročne. Maximálna rýchlosť prenosu dát je rovnaká ako u ostatných produktov. Všetky konkurenčné produkty majú aj technológiu RAFF a NoTouch Ramp Load, tak ako WD Gold 2TB.

Záver

WD Gold 2TB pevný disk je vynikajúci produkt pre použitie v podnikovom prostredí. Disk je spoľahlivý, odolný a má rýchly prenos dát. Podpora RAID-u je ďalšou výhodou tohto disku. Porovnanie s konkurenčnými produktmi ukazuje, že WD Gold 2TB má najvyšší pracovný cyklus. Ak hľadáte spoľahlivý pevný disk pre podnikové použitie, WD Gold 2TB je skvelou voľbou.