Recenzia na pevný disk Seagate BarraCuda 5TB – výkon a kapacita v kompaktnom prevedení


Je formátovanie pevného disku Seagate BarraCuda 5TB jednoduché a intuitívne?

Recenzia na pevný disk Seagate BarraCuda 5TB – výkon a kapacita v kompaktnom prevedení

Úvod

Seagate je jedným z popredných výrobcov pevných diskov na trhu a jeho model BarraCuda 5TB patrí medzi najväčšie a najvýkonnejšie pevné disky určené pre bežné použitie. V tomto článku sa pozrieme na jeho výkonnostné parametre, kapacitu a ďalšie relevantné informácie.

Spoločné vlastnosti

BarraCuda 5TB patrí medzi pevné disky s formátom 3,5 palca a rozhraním SATA III. Jeho kapacita je pôsobivých 5 terabajtov, čo z neho robí ideálny pre ukladanie veľkých súborov a dát. Disk má 7200 otáčok za minútu, čo zabezpečuje rýchle načítavanie a vyhľadávanie dát. Ďalšou spoločnou vlastnosťou je 256-miestne AES hardvérové šifrovanie, ktoré zabezpečuje bezpečné ukladanie dát a ochranu osobných informácií.

Výkon

BarraCuda 5TB ponúka vysoký výkon vďaka technológiám, ktoré sa nachádzajú v jeho vnútri. Disk obsahuje 128 MB vyrovnávacej pamäte, ktorá zabezpečuje rýchle načítavanie a kopírovanie súborov. Pri prenose súborov v rámci počítača som nezaznamenal žiadne oneskorenie alebo oneskorenie na disku.

Disk má aj technológiu Multi-Tier Caching, ktorá zabezpečuje vysoký výkon a rýchlosť pri načítavaní dát. Táto technológia rozdeľuje dáta na tri úrovne vyrovnávacej pamäte a zabezpečuje tak rýchle načítavanie a kopírovanie súborov.

Kapacita

S kapacitou 5 terabajtov je BarraCuda 5TB ideálny pre ukladanie veľkých súborov a dát. Jeho kapacita umožňuje ukladať stovky hodín videa vo vysokom rozlíšení, tisíce fotografií a dokumentov bez toho, aby ste potrebovali ďalší externý disk.

Kompaktné prevedenie

BarraCuda 5TB má kompaktné prevedenie, čo z neho robí ideálny pre bežné použitie. Jeho veľkosť je 26,11 x 14,7 x 2,61 cm (d x š x v) a váži len 610 gramov. Jeho nízka hmotnosť a kompaktné rozmery umožňujú jednoduchú inštaláciu a prenosnosť.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Tabuľka nižšie ukazuje porovnanie medzi BarraCuda 5TB a 3 konkurenčnými produktami.

Produkt Kapacita Rýchlosť otáčok Rozhranie Hardvérové šifrovanie
Seagate BarraCuda 5TB 5TB 7200 SATA III Áno
Western Digital WD Black 4TB 4TB 7200 SATA III Áno
Toshiba X300 6TB 6TB 7200 SATA III Áno
Hitachi Deskstar NAS 4TB 4TB 7200 SATA III Áno

Záver

Seagate BarraCuda 5TB je vynikajúci pevný disk, ktorý ponúka vysokú kapacitu a výkon v kompaktnom prevedení. Jeho technológie zabezpečujú rýchle načítavanie a kopírovanie súborov a jeho kapacita umožňuje ukladať veľké množstvo súborov a dát. Disk má aj hardvérové šifrovanie, ktoré zabezpečuje bezpečné ukladanie dát. Porovnanie s konkurenčnými produktami ukázalo, že Seagate BarraCuda 5TB je medzi nimi jedným z najvýkonnejších a najväčších pevných diskov s rozhraním SATA III. Ak hľadáte spoľahlivý a výkonný pevný disk s vysokou kapacitou, BarraCuda 5TB od Seagate je dobrá voľba.