Recenzia: NVIDIA GeForce 3070 LHR – výkonná grafická karta s obmedzenou hash rate


Ako sa porovnáva výkon grafickej karty NVIDIA GeForce 3070 LHR s inými modelmi?

Recenzia: NVIDIA GeForce 3070 LHR – výkonná grafická karta s obmedzenou hash rate

NVIDIA GeForce 3070 LHR je jednou z najnovších grafických kariet od spoločnosti NVIDIA a je určená pre náročných hráčov a profesionálov, ktorí potrebujú vysoký výkon. Táto verzia grafickej karty je však vybavená obmedzenou hash rate, čo znamená, že nie je tak efektívna v ťažbe kryptomien ako predchádzajúce verzie a tým pádom sa viac hodí pre hráčov a profesionálov, ktorí ju využijú na iné účely.

Výkon

NVIDIA GeForce 3070 LHR je vybavená 5888 CUDA jadrami a 8 GB GDDR6 pamäťou. Vďaka tomu dokáže ponúknuť vysoký výkon pri hraní hier a pri práci s náročnými aplikáciami. Grafická karta je schopná dosiahnuť vysoké FPS v nových hrách a zvláda aj náročné úlohy, ako napríklad editovanie videa alebo renderovanie 3D modelov. V porovnaní s predchádzajúcimi verziami grafických kariet sa však v ťažbe kryptomien neosvedčila a jej hash rate je obmedzený.

Dizajn a chladenie

Grafická karta NVIDIA GeForce 3070 LHR má rozmery 242 x 112 x 40 mm a je vybavená dvojicou ventilátorov, ktoré zabezpečujú dostatočné chladenie. Dizajn karty je elegantný a moderný, s čiernou farbou a LED osvetlením, ktoré je možné prispôsobiť podľa vlastných preferencií. Karta má tiež ochranný kryt, ktorý chráni komponenty pred prachom a nečistotami.

Cena

Cena NVIDIA GeForce 3070 LHR sa pohybuje okolo 800 eur, čo je vysoká cena, ale zodpovedá výkonnosti karty. Pre hráčov a profesionálov, ktorí potrebujú vysoký výkon, je táto karta dobrým investičným riešením. V porovnaní s predchádzajúcimi verziami grafických kariet sa však cena tejto verzie zdá byť vyššia.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Grafická karta Cena Výkon Hash rate
NVIDIA GeForce 3070 LHR 800 eur Vysoký Obmedzený
AMD Radeon RX 6700 XT 650 eur Vysoký Vysoký
NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti 1200 eur Veľmi vysoký Vysoký
AMD Radeon RX 6800 XT 750 eur Veľmi vysoký Vysoký

NVIDIA GeForce 3070 LHR sa v porovnaní s konkurenčnými produktami umiestnila v strede. Cena karty je vyššia ako u RX 6700 XT a RX 6800 XT od AMD, ale nižšia ako u NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti. Výkon karty je vysoký, ale v ťažbe kryptomien je obmedzený, čo ju robí menej efektívnou ako predchádzajúce verzie grafických kariet od NVIDIA. Ak hľadáte výkonnú grafickú kartu pre hranie hier a prácu s náročnými aplikáciami, NVIDIA GeForce 3070 LHR je pre vás dobrá voľba.