Recenzia: NVIDIA GeForce GTX 960M – výkonná grafická karta pre hráčov a tvorcov obsahu


How does the GTX 960M perform in gaming and content creation tasks?

Recenzia: NVIDIA GeForce GTX 960M – výkonná grafická karta pre hráčov a tvorcov obsahu

Úvod

NVIDIA GeForce GTX 960M je výkonná grafická karta, ktorá je určená pre hráčov a tvorcov obsahu. Jej výkon je dostatočný na to, aby zvládla hranie moderných hier a tiež na editovanie videí, fotografií a iného kreatívneho obsahu. V tejto recenzii sa pozrieme na výhody a nevýhody tejto karty.

Výhody

Jednou z veľkých výhod NVIDIA GeForce GTX 960M je jej výkon. Karta dokáže zvládnuť hranie hier v plnej HD kvalite a bez problémov zvládne aj vyššie rozlíšenia. Taktiež je vhodná pre tvorcov obsahu, ktorí potrebujú výkonnú grafickú kartu na editovanie videí, fotografií a iného kreatívneho obsahu.

Ďalšou výhodou je nízka spotreba energie. Karta je navrhnutá tak, aby čo najefektívnejšie využívala energiu a tak sa dokáže bez problémov zmestiť aj do tenších notebookov. To je veľkou výhodou pre tých, ktorí potrebujú mobilnú pracovnú stanicu alebo notebook na hranie hier.

Poslednou výhodou, ktorú si všimnete pri používaní NVIDIA GeForce GTX 960M je jej tichý chod. Karta je navrhnutá tak, aby čo najmenej hluku produkovala. To je veľmi užitočné pre tých, ktorí potrebujú kartať v tichom prostredí alebo pre hráčov, ktorí sú citliví na hluk ventilátorov.

Nevýhody

Jednou z nevýhod NVIDIA GeForce GTX 960M je jej cena. Karta patrí medzi stredne drahé grafické karty a pre niektorých používateľov môže byť cena príliš vysoká. Ak však hľadáte výkonnú grafickú kartu, ktorá dokáže zvládnuť hranie hier a editovanie videí, tak je cena tejto karty primeraná.

Ďalšou nevýhodou je, že karta nie je vhodná pre náročné hráčov. Ak hľadáte grafickú kartu, ktorá dokáže zvládnuť hranie hier v 4K rozlíšení, tak sa budete musieť pozrieť po inej karte. NVIDIA GeForce GTX 960M je vhodná pre hranie hier v plnej HD kvalite alebo nižšom rozlíšení.

Poslednou nevýhodou, ktorú si všimnete pri používaní NVIDIA GeForce GTX 960M je, že nie je možné ju upgradovať. Karta je integrovaná do notebooku a nie je možné ju vymeniť za inú kartu. To znamená, že ak chcete v budúcnosti upgradovať grafickú kartu, budete musieť kúpiť nový notebook s lepšou grafickou kartou.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Nižšie je uvedená tabuľka, kde sme porovnali NVIDIA GeForce GTX 960M s tromi konkurenčnými produktami.

Grafická karta Výkon Cena
NVIDIA GeForce GTX 960M Vysoký výkon pre hráčov a tvorcov obsahu Stredne drahá
AMD Radeon RX 580 Vysoký výkon pre hráčov Stredne drahá
NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti Extrémny výkon pre náročných hráčov a tvorcov obsahu Drahá
Intel HD Graphics 620 Nízky výkon pre jednoduché úlohy Lacná

NVIDIA GeForce GTX 960M je stredne drahá grafická karta, ktorá poskytuje vysoký výkon pre hráčov a tvorcov obsahu. Ak hľadáte výkonnú grafickú kartu, ktorá zvládne hranie hier a editovanie videí, tak je NVIDIA GeForce GTX 960M dobrá voľba. Ak však hľadáte extrémny výkon pre náročných hráčov a tvorcov obsahu, tak by ste sa mali pozrieť po iných kartách, ako je napríklad NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti.