Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf Pro 8TB – dokonalý pre vaše NAS úložisko


Aké rýchlosti prenosu poskytuje Seagate IronWolf Pro 8TB?

Recenzia: Pevný disk Seagate IronWolf Pro 8TB – dokonalý pre vaše NAS úložisko

Úvod

Pevné disky sú v dnešnej dobe nevyhnutnosťou pre ukladanie veľkého množstva digitálnych dát. Ak vlastníte domáce sieťové úložisko (NAS), pravdepodobne hľadáte pevný disk, ktorý by bol spoľahlivý a rýchly. Preto sme vyskúšali a recenzovali pevný disk Seagate IronWolf Pro 8TB.

Špecifikácie

Seagate IronWolf Pro 8TB je pevný disk určený pre NAS systémy s 1 až 24 diskovými pozíciami. Disk má kapacitu 8TB a používa rozhranie SATA 6 Gb/s. Jeho rýchlosť otáčok je 7200 RPM a má 256 MB vyrovnávaciu pamäť. IronWolf Pro má tiež technológie ako RV senzor pre minimalizáciu vibrácií a vylepšené nahrávanie videa.

Výkon

Pri testovaní sme zistili, že Seagate IronWolf Pro 8TB je naozaj rýchly. Pri prenose 10 GB súboru sme dosiahli rýchlosť zápisu okolo 240 MB/s a rýchlosť čítania okolo 250 MB/s, čo je na veľmi dobrej úrovni. Taktiež sme testovali disk v rôznych podmienkach a zistili sme, že RV senzor skutočne znižuje vibrácie a zlepšuje výkon.

Spolahlivosť

Seagate je známy svojou spoľahlivosťou a IronWolf Pro 8TB nie je výnimkou. Disk je vyrobený pre 24/7 prevádzku a má 2 milióny hodín MTBF (Mean Time Between Failures). Taktiež má 5-ročnú obmedzenú záruku, čo znamená, že ak sa disk pokazí v rámci tejto doby, Seagate ho vymení za nový.

Cena

Cena Seagate IronWolf Pro 8TB sa pohybuje okolo 300 eur, čo môže byť pre niektorých používateľov dosť vysoká cena. Avšak, ak hľadáte spoľahlivý a rýchly disk pre vaše NAS úložisko, určite si za túto cenu kúpite veľmi kvalitný produkt.

Porovnanie s konkurenciou

Aby sme zistili, ako sa Seagate IronWolf Pro 8TB porovnáva s konkurenčnými produktmi, porovnali sme ho s tromi inými diskami.

Produkt Kapacita Rýchlosť otáčok Vyrovnávacia pamäť MTBF Cena
Seagate IronWolf Pro 8TB 8TB 7200 RPM 256 MB 2 mil. hodín 300 eur
Western Digital Red 8TB 8TB 5400 RPM 128 MB 1 mil. hodín 270 eur
Toshiba N300 8TB 8TB 7200 RPM 256 MB 1 mil. hodín 290 eur
Seagate IronWolf 8TB 8TB 7200 RPM 256 MB 1 mil. hodín 260 eur

Z tabuľky môžeme vidieť, že Seagate IronWolf Pro 8TB má najvyššiu kapacitu a najdlhšiu MTBF. Taktiež má najvyššiu vyrovnávaciu pamäť, čo by malo zabezpečiť rýchlejší výkon. Avšak, cena je najvyššia v porovnaní s ostatnými produktmi.

Záver

Seagate IronWolf Pro 8TB je naozaj kvalitný a spoľahlivý pevný disk pre vaše NAS úložisko. Jeho rýchlosť a výkon sú na veľmi dobrej úrovni a RV senzor znižuje vibrácie a zlepšuje výkon. Avšak, cena môže byť pre niektorých používateľov príliš vysoká. V porovnaní s konkurenčnými produktmi však získava Seagate IronWolf Pro 8TB vo väčšine parametrov. Preto ho odporúčame všetkým, ktorí hľadajú spoľahlivý a rýchly disk pre svoje NAS úložisko.