Recenzia: Seagate IronWolf Pro – výkonný pevný disk pre náročné NAS systémy s kapacitou 10TB


Aká je rýchlosť prenosu dát na pevnom disku Seagate IronWolf Pro?

Recenzia: Seagate IronWolf Pro – výkonný pevný disk pre náročné NAS systémy s kapacitou 10TB

Úvod

V dnešnej dobe sa stáva bežným, že máme doma viacero zariadení, ktoré slúžia na ukladanie dát. Medzi najpoužívanejšie patria NAS (Network Attached Storage) systémy, ktoré slúžia na zdieľanie a ukladanie dát v sieti. Ak hľadáte riešenie pre náročné NAS systémy, Seagate IronWolf Pro môže byť tou správnou voľbou. V tomto článku si predstavíme tento produkt a jeho výhody.

Špecifikácie produktu

Seagate IronWolf Pro je výkonný pevný disk s kapacitou 10TB, ktorý je navrhnutý pre náročné NAS systémy. Disk ponúka rýchlosť otáčok 7200 RPM a vyrobený je s technológiou CMR (Conventional Magnetic Recording), ktorá zabezpečuje spoľahlivosť a vysokú kapacitu.

Disk je vybavený technológiou AgileArray, ktorá zabezpečuje optimalizovaný výkon a spoľahlivosť pre náročné aplikácie. Disk tiež ponúka podporu pre RAID až do úrovne 8, čo zabezpečuje bezpečnosť a redundanciu dát.

Seagate IronWolf Pro je tiež vybavený technológiou Rescue Data Recovery, ktorá zabezpečuje obnovu dát v prípade havárie disku. Táto služba je k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Disk je tiež navrhnutý tak, aby bol spoľahlivý a odolný. Má odolnú konštrukciu, ktorá znižuje riziko poškodenia disku a zvyšuje jeho životnosť.

Výhody produktu

Seagate IronWolf Pro ponúka mnoho výhod pre náročné NAS systémy. Jednou z najdôležitejších výhod je jeho kapacita. S kapacitou 10TB môžete ukladať a zdieľať veľké množstvo dát.

Disk tiež ponúka vysokú rýchlosť otáčok, ktorá zabezpečuje rýchle načítavanie a ukladanie dát. Technológia AgileArray zvyšuje výkon a spoľahlivosť diskov a znižuje riziko chýb.

Seagate IronWolf Pro tiež ponúka podporu pre RAID až do úrovne 8, čo zabezpečuje bezpečnosť a redundanciu dát. Technológia Rescue Data Recovery zabezpečuje obnovu dát v prípade havárie disku.

Disk je tiež navrhnutý tak, aby bol spoľahlivý a odolný. Má odolnú konštrukciu, ktorá znižuje riziko poškodenia disku a zvyšuje jeho životnosť.

Porovnanie s konkurenčnými produktami

Na záver sme vypracovali tabuľku s porovnaním Seagate IronWolf Pro s tromi konkurenčnými produktami (Western Digital Red Pro, Toshiba N300 a HGST Deskstar NAS).

Produkt Kapacita Rýchlosť otáčok Podpora RAID Rescue Data Recovery Životnosť
Seagate IronWolf Pro 10TB 7200 RPM RAID 8 Áno 1,2 milióna hodín
Western Digital Red Pro 10TB 7200 RPM RAID 8 Áno 1 milión hodín
Toshiba N300 10TB 7200 RPM RAID 8 Áno 1 milión hodín
HGST Deskstar NAS 10TB 7200 RPM RAID 8 Nie 1 milión hodín

Z tabuľky vidíme, že Seagate IronWolf Pro má najdlhšiu životnosť spomedzi konkurenčných produktov a ponúka podporu pre Rescue Data Recovery. Taktiež má rovnakú kapacitu a rýchlosť otáčok ako zvyšok konkurencie.

Záver

Seagate IronWolf Pro je výkonný pevný disk s kapacitou 10TB, ktorý je navrhnutý pre náročné NAS systémy. Disk ponúka vysokú rýchlosť otáčok, technológiu AgileArray, podporu pre RAID až do úrovne 8 a technológiu Rescue Data Recovery. Disk je tiež navrhnutý tak, aby bol spoľahlivý a odolný.

V porovnaní s konkurenčnými produktmi má Seagate IronWolf Pro najdlhšiu životnosť a ponúka podporu pre Rescue Data Recovery. Ak potrebujete spoľahlivý a výkonný disk pre náročné NAS systémy, Seagate IronWolf Pro môže byť tou správnou voľbou.